Ozan Tufan: "Benim önceliğim Fenerbahçe"

Parlak günlerine dönen ve Avrupa'nın devlerini peşinden koşturan Ozan Tufan, hakkında çıkan transfer haberlerine rağbet etmiyor. "İstenmek güzel şey" diyen millî yıldız "Burada yapacaklarım var" dedi.

Haber; Türkiye
Ozan Tufan: 'Benim önceliğim Fenerbahçe'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
18 Ekim 2019 07:31
Ozan Tufan'ın Bursaspor'da başlayan futbol macerası, Milli takıma seçilme ve henüz 19 yaşında 7 milyon avro gibi astronomik rakama Fenerbahçe'ye transfer olmakla devam etmişti. Ancak Ozan, sarı-lacivertli forma altında geçirdiği 3,5 sezonda bir türlü beklentileri karşılayamadı.

Saha içindeki tartışmalı futboluna bir de özel hayatındaki sansasyonlar eklenince kadro dışı bırakılan genç yetenek nihayetinde soluğu Alanyaspor'da aldı. İşte asıl hikaye bunda sonra başladı. Kendisine sunulan son şansı iyi değerlendiren Ozan, Sergen Yalçın'ın hocalığında adeta küllerinden doğdu ve önce milli takıma ardından Fenerbahçe'ye geri döndü. Bu sezon Ersun Yanal'ın vazgeçilmezi olan Ozan Tufan'ın adı artık Avrupa kulüpleriyle anılmaya başlandı.

Emre amadeyim

Ama Ozan Tufan'ın önceliği Fenerbahçe. Sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Ozan, kendisine gelen tekliflerle ilgili kulübü bilgilendirirken "Benim önceliğim Fenerbahçe. Buraya borcumu ödemekte kararlıyım. İstenmek güzel şey. Eğer bir gün ayrılacaksam da bu tamamen kulübümün çıkarları doğrultusunda olacak" dedi.

Şu anda Fenerbahçe'nin başarısından başka bir düşüncesi olmadığını belirten milli yıldız "Camiaya verdiğimiz bir şampiyonluk sözü var. Takım olarak kenetlendik ve bunu başarmak için elimizden gelenden fazlasını yapacağız. Ben de bu başarıda pay sahibi olmak istiyorum. Nerede olduğumun önemi yok. Ön libero, sağ bek, sağ açık ya da başka bir mevkii. Hoca'm istesin yeter" açıklamasında bulundu.

 Tümü
TÜMÜ