Oyun Hizmetleri'nden 2'de 2!

Yükselme Ligi'nde 3.haftanın açılış karşılaşması Oyun Hizmetleri ve Macro Maniacs arasında oynandı.


1.maç


Seçim yasaklama ekranı şu şekilde ;


Karşılaşmada ilk kan dakika 5'de Oyun Hizmetleri tarafına gitti. Ormanda yakalanan Neo'ya son vuruşu Zoe yaptı. Zoe'nin erken seviyede aldığı bu skor Oyun Hizmetleri için büyük bir avantaj sağladı.

Vadi'ye inen ilk ejder is Dağ Ejderi oldu. Dakika 12'yi gösterdiğinde Oyun Hizmetleri  Ejder'i hedefledi. Macro Maniacs rakiplerinin bu hamlesine cevap vermedi. Böylece Oyun Hizmetleri Dağ Ejderi'ni rahat bir şekilde alarak hanesine yazdırdı.

Dakika 14'de üst koridorda takım savaşı çıktı. Takım savaşında iki takımda ikişer skor aldı ancak Macro Maniacs'ın orta koridor oyuncusu LongB bu savaştan 2'de 2 yaparak ayrıldı. Bu savaşın ardında Oyun Hizmetleri orta koridor kulesini alarak, ilk kulen kanı avantajını kazandı. Macro Maniacs ise rakiplerinin bu hamlesine alt koridor ilk kulesini alarak karşılık verdi.

Dakika 24'de Oyun Hizmetleri Baron güçlendirmesinin sahibi oldu ama karşılığında 2 kule kaybetti. Baron güçlendirmeli Oyun Hizmetleri koridorlara yaptıkları rotasyonlardan sonra aradaki kule farkını kapattı.

Oyunun sonunu getiren hamle ise Baron piti etrafında çıkan takım savaşı oldu. Takım savaşı sonunda Macro Maniacs'ın sadece nişancısı hayatta kalırken Oyun Hizmetleri yalnızca 2 oyuncusunu kaybetti. Bu savaştan sonra Oyun Hizmetleri Baron güçlendirmesini aldı. Bu hamlenin ardından aradaki altın farkı 8k civarına çıktı.

Baron güçlendirmesiyle son kuşatmasını yapan Oyun Hizmetleri 34 dakika süren karşılaşmanın galibi oldu.

2.Maç

Seçim yasaklama ekranı:Karşılaşmanın 9.dakikasında uzun süren bir takım savaşı oldu. Ormanda çıkan takım savaşında ilk kanı alan ekip Oyun Hizmetleri oldu ancak takım karşılığında rakibe 3 skor verdi.

Oyundaki ilk kule altını ise dakika 11'de üst koridora 3 kişilik rotasyon yapan Macro Maniacs'a gitti. Oyun Hizmetleri bu hamleye alt koridor ilk kulesini alarak karşılık verdi.

Vadi'nin ilk ejderi olan Dağ Ejderi'ne ilk hamle Macro Maniacs'dan geldi. Ancak Oyun Hizmetleri rakiplerinin bu hamlesini engelledi ve sadece engellemekle de kalmadı bu ejder kendi hanelerine yazdırmayı başardı.

Dakika 28'i gösterdiğinde Baron güçlendirmesi Oyun Hizmetler tarafına gitti. Oyun boyunca yakın olan altın farkı OHM'nin bu hamlesinden sonra 2k dolaylarına çıktı.

 Oyun Hizmetleri aldığı Baron güçlendirmesini koridorlara rotasyon yaparak değerlendirdi.  Bu güçlendirme son bulduktan sonra vadiye inen diğer Baron'u da hanesine yazdıran takım, oyunu bitirmeye doğru gitti. 39 dakika süren bu karşılaşmanın da galibi ilk maçta olduğu gibi Oyun Hizmetler'i oldu.


Sporx Anasayfasına Dön