OSC Sezon 5'te Heyecan Devam Ediyor

Organizatörlüğünü SC2Online'ın üstlendiği Matcherino, Razer, PSISTORM Gaming ve Blizzard'ın sponsor olduğu ve 50 oyuncunun katıldığı online turnuva 4 Ocak'ta başlamıştı.


21 Kasımda OSC sezonunun bitmesinin ardından en iyi 50 oyuncu şampiyonluk mücadelesi için davet edildi. 27 – 50 sıralamalarında yer alan oyuncular 4'erli gruplara ayrıldı ve 2 maçlık seriler halinde birbirleriyle oynadı. Her grubun ilk 3 oyuncusu grup playofflarına kalmaya hak kazandı. Grup playofflarında ise 5 maçlık seriler halinde 6 maç oynandı ve bu 6 maçında kazananı Kaybedenler Kümesinde sezonu 21 – 26 arasındaki sıralardaki bitiren oyuncularla eşleşti. Sezonu 1 – 8 arasında bitiren oyuncular doğrudan Kazananlar Kümesinin 2. Round maçlarına geçerken 9 – 20 arasında bitirenler 1. Round'dan başlatıldı.

Turnuvada Oynanacak Olan Haritalar


Katılan Oyuncular
Geçen sezonun kazananı Terran ırkıyla ByuN olmuştu ve $2.000'lık ödüle uzanmıştı. Geçen sezon 22 Zerg'e karşılık 17 Terran olamasına rağmen ilk 3'ü Terran oyuncuları domine etmişti. Bu sezon da 24 Zerg oyuncusuna karşılık 18 Terran oyuncusu ve 8 Protoss oyuncusu bulunmakta. Bakalım geçen sezonki gibi bir istatistikle karşılaşacak mıyız yoksa bu sefer Zerg'ler başarıya ulaşabilecek mi?

Sporx Anasayfasına Dön