OpTic Gaming yeniden yapılandı, Friberg artık serbest!

Adam "friberg" Friberg twitter hesabından yayınladığı açıklama ile OpTic Gaming'le olan sözleşmesinin feshedildiği ve serbest oyuncular listesine dahil olduğunu açıkladı.


Friberg'in IGL rolünde oynadığı eski OpTic Gaming kadrosuna IEM Oakland 2017'de çeyrek final oynatmış ve ESL Pro Lig Sezon 6'da finallere kalmasına yardımcı olmuştu.

Tweetinde hala kendisinin en üst düzeyde rekabet edebileceğine inandığını vurgulayan cümleleri de bulunmakta.OpTic Gaming yeni oluşturduğu kadrosunda Kuzey Amerika'nın serbest oyuncularından Team Liquid'ten ELEAGUE Majörü öncesi ayrılan Peter "stanislaw" Jarguz ve ELEAGUE Majör sonrası dağılan Misfits'in awp oyuncusu Shahzeeb "ShahZaM" Khan bulunmakta. Aynı zamanda North takımından geçtiğimiz günlerde ayrıldıklarını açıklayan René "cajunb" Borg ve Kristian "k0nfig" Wienecke ile de anlaşarak turnuvalarda iddialı olduklarını gösterdiler. Takım koçu olarak kısa bir süre önce CLG'den ayrılan 21 yaşındaki Chet "ImAPet" Singh ile anlaştılar. Büyük ihtimalle cajunb ve k0nfig ikilisine sorularak yapılmış olan son rifler transferi ise kiralama yoluyla North Academy'den Nicklas "gade" Gade. Kendisinin ilk büyük takım deneyimi olacak.Takımdaki ShahZaM ile cajunb'nin 2. awp rolünde olacağını anlaşılıyor. cajunb'nin günümüz AWPer oyunculuğunun gerisinde kaldığını düşünürsek doğru bir karar gibi gözüküyor fakat takımda önemli kişinin "gade" olduğunu düşünmekteyim. Eğer "k0nfig" ve "cajunb" isteğiyle takıma dahil olduysa ve iyi anlaşabiliyorlarsa "stanislaw" önderliğinde takım içerisinde uyumu yakalayabilirler ve OpTic'i o eski başarılı günlerine geri döndürebilirler. Eğer takım içi anlaşmazlıklar yaşanırsa gemiden ilk gönderilecek kişi "gade" olacak ve o gittiğinde yeni bir oyuncu arayışı ve tekrar alışma sürecine girecekler. Bu da OpTic Gaming için hem zaman hem turnuva kayıplarına yol açacaktır.

Yazan: Taha "Arch1duk" Aladaş


Sporx Anasayfasına Dön