Okan Buruk: "Hakem maçın altında kaldı"

Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk, Galatasaray maçı sonrasında konuştu.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
Okan Buruk: 'Hakem maçın altında kaldı'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
20 Eylül 2020 21:33
Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk, Galatasaray karşısında aldıkları 2-0'lık yenilgiyi değerlendirdi.

Hakemin performansını değerlendiren Okan Buruk, " Hakem biraz maçın altında kaldı, bu kadar önemli karşılaşmayı kaldıramayacağını gösterdi" şeklinde konuştu.

Galatasaray'ı kutlayan Okan Buruk, "Dejavu yaşıyoruz, aynı şeyleri geçen sezon da yaşayacağız. 17 maç sonra ilk oldu. Belli bölüm ler dersem doğru olmaz... İlk yarıda erken gol yedik, ikinci yarıda oyun bizdeydi ama az ürettik. 76'ya kadar Galatasaray'ı kendi sahasına yasladık ama skoru bulamadık, bir golü bulabilseydik her şey daha farklı olabilirdi. İkinci gol zaten sürpriz... Biz yaptığımız hamlelerde biraz daha ofansif hamleler yaptık ama skoru yapamadık. Galatasaray'a 76'dan sonra net pozisyonlar verdik. Galatasaray'ı kutluyorum" dedi.

Takım olarak zamana ihtiyaçları olduğunun altını çizen Buruk, "Bu maç çok kötü bir oyun diyemeyiz, büyük bölümde gole yakındık ama yapamadık. 76'dan sonra farklı bir oyun oldu. Belirli mevkilerde yeni transferlerimiz var, Milli Takım arasından sonra daha güçlü döneceğimizi düşünüyorum. Biraz zamana ihtiyacımız var" ifadelerini kullandı.

"DEMBA BA'NIN YAPACAĞI BİR ŞEY YOK"

Turuncu-lacivertli takımın teknik direktörü, maçta aleyhlerine verilen penaltıyla ilgili, "Net bir şekilde Demba Ba'nın eline top çarpıyor. Ben çarpma olarak değerlendirdim. Oyuncunun yapacağı bir şey yok. Kafaya çıkıyor, elleri aşağıda ama açık durumda. Burada hakem değerlendirmesine saygı duyuyorum." şeklinde görüş belirtti.

Süper Lig'de geçen sezonu şampiyon tamamladıklarını hatırlatan genç teknik adam, "Geçen senenin şampiyonuyuz. Daha güçlü ve kararlı bir şekilde lige dönmemiz lazım. Şampiyon takıma yakışır bir oyunu iki haftadır sergileyemiyoruz. Kapanan takımlara karşı daha üretken olmalıyız. İyi savunma yapan takımlara karşı başarılı olamadık." diyerek sözlerini tamamladı.

Tümü
TÜMÜ