Okan Buruk: "Daha iyi oynamalıyız"

Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk, Beşiktaş maçı sonrasında konuştu.

Haber; Sporx.com
Abone Ol
Okan Buruk: 'Daha iyi oynamalıyız'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
14 Şubat 2020 23:13
Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk, Beşiktaş'ı 1-0 mağlup ettikleri karşılaşmanın ardından konuştu.

İyi oynamadıklarını kaydeden Buruk, "İki takım için de birçok pozisyon çıktı. İlk yarıda oyuncular kaliteli işler yapmadı. Net pozisyonlar görmedik. Bazen maç kazanırsınız ama oyundan zevk almazsınız. Şu an bunu yaşıyorum. Lideriz ama son haftalarda istediğimiz oyun yok. Biz daha kaliteli takımız. Tüm veriler Beşiktaş'ın bizden daha iyi oynadığını gösteriyor. Beşiktaş'a karşı kazanmak, farkı açmak önemliydi. bunun moralini almaya çalışacağız" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'ı da tebrik eden genç hoca, "Oyuncularımı kazandıkları için tebrik etmem gerekiyor ama biz daha iyi bir takımdık, daha iyi oynuyorduk. Tekrar bunu yapmalıyız. Beşiktaş'ı da tebrik ederim, bizden daha istekliydiler, onlar da sonlandırmada problem yaşadılar. Rakip teknik heyeti de tebrik ederim" dedi.

"LİDERLİĞE YÜKSELEN BİR TAKIMIZ"
Medipol Başakşehir'in daha net pozisyona girdiğini belirten Buruk, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ama rakibimiz daha çok pozisyona girdi. İki takım da kalitesiz işler yaptı. Kaliteli ayaklar bugün performanslarının altında kaldı. Hücumdaki performans iki takım açısından iyi değildi. Bugün liderliğe yükselen bir takımız. Bir yandan bunun mutluluğunu yaşayacağız bir yandan hazırlıklarımızı yapacağız."

"BU HAFTALAR KRİTİK HAFTALAR"

Şampiyonluk şanslarını değerlendiren Buruk, yarışta olan takımların birbiriyle oynayacağı haftaların geldiğini dile getirdi."

"Bu haftalar kritik haftalar" diyen Buruk, "Bu haftalarda maç kazanan ve puanını yukarı çeken takımlar şampiyonluk yarışın içinde olacak. Birbirimizle oynayacağımız maçlar olduğu gibi küme düşmemeye oynayan ekiplerle üst üste karşılaşmalar olacak. Buradan en fazla puan çıkaran takım avantaj yakalayacak." değerlendirmesinde bulundu.

"TÜRKİYE'DE HEP KOMPLO TEORİSİ"

Türk futbolu adına güzel bir çekişmenin yaşandığına dikkati çeken Buruk, "Bunun saha içinde olması daha güzel olacak. Çok fazla saha dışına çıktığını görüyoruz. Hem yöneticiler hem teknik adamlar hem taraftarlar saha içine odaklanmalı. Devamlı komplo teorileri var. Türkiye'de her zaman oluyor, biraz daha futbola odaklanmamız gerekiyor." diyerek sözlerini tamamladı.Tümü
TÜMÜ