Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Odom: "Cuban bana tekme attı, Vince olmasa..."

Lamar Odom, Dallas Mavericks takımının sahibi Mark Cuban'ın bir maç sırasında bacağına tekme attığını (ve sözlü olarak küfür ettiğini) iddia etti.

Haber; Sporx.com
Lamar Odom, Dallas Mavericks takımının sahibi Mark Cuban'ın bir maç sırasında bacağına tekme attığını (ve sözlü olarak küfür ettiğini) iddia etti.

Dallas'ta geçirdiği vasat 2011-12 sezonunda oynadığı 50 maçta ortalama 6.6 sayı ve 4.2 ribaund ile oynamış olan Odom, veteran takım arkadaşı Vince Carter'ın kendisini bu olayın büyümesini engellemek adına geri tuttuğunu da ekledi.

Odom, "Darkness to Light: A Memoir" isimli otobiyografi kitabında, şu ifadeleri kullandı:

"Bir maç sırasında, muhtemelen sezonun en kötü maçını çıkarmıştım, Başantrenör Rick Carlisle beni maçtan almıştı ve koçların yanında oturmak bir yer aramıştım, ancak hiçbir yer müsait değildi. Ben de benchin sonundaki tek boş koltuğa gittim. Cuban'ın hemen yanındaydı.

"Cuban sağ ayağını uzattı ve bacağımı tekmeledi. … Şaşırdım. Bu bir dokunma değildi. Onu hissettim. Bardağı taşıran son damla gibiydi. Bana bir erkek olarak saygı duymadığı çok açıktı. Adrenalinin vücudumda aktığını hissettim. Bir anda, en küçük saygısızlık eyleminin ölümcül olabileceği Linden Bulvarı günlerime döndüm. Patlayacakken, yanımda oturan Vince Carter, kolumu sıkıca tuttu ve bana yaslanarak beni durdurdu."

"… Ya o takımda en yakın bağlantıya sahip olduğum Vince orada oturmasaydı? Ya maça konsantre olup olayı görmemiş olsaydı? Vince Carter'ın beni bir suçlamadan ve kariyerimi utançla sonlandırmaktan kurtardığını söyleyebilirim."

"TAKIM ÖNÜNDE BÖYLE ŞEY OLUR MU.."


Organizasyonun Odom'ın sezonda işleri nasıl kendi lehine çevirip daha iyiye gideceğini umut etmesini aylarca söylemesinin ardından, Cuban'ın hayal kırıklığı seviyesi, 7 Nisan'daki Memphis maçında kırılma noktasına gelmişti. Cuban, devre arasında karşı takımın soyunma odasına girmiş ve ilk çeyrekte oynadığı dört dakika boyunca oldukça kötü oynamış olan Odom'a basit bir soru sormuştu: Bu işte tamamen var mıydı, yok muydu?

Odom, kitabında "Nazik davranmadım. Bir kez daha, bana bir adam gibi davranmamıştı. Bir şeyi tüm takımın önünde böyle idare etmezsin. Oldukça gergin bir andı. Onu yere yatırıp dövmekle ilgili düşüncelerim vardı, ama çıkış yolu bu değildi. Mavs için başka bir maçta forma giymedim." ifadelerini de kullandı.

Cuban, bu olay bir muhabir tarafından sorgulandığında, olayı inkar etmedi ve Odom'a iyi dileklerini diledi.