Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Nurse: "Lowry acıyla oynuyor, Kawhi'ın durumu iyi"

Toronto Raptors koçu Nick Nurse, Kyle Lowry'nin Milwaukee Bucks'a karşı oynanan Doğu Konferansı finallerinde parmağındaki acıya rağmen oynadığını açıkladı.

Toronto Raptors koçu Nick Nurse, Kyle Lowry'nin Milwaukee Bucks'a karşı oynanan Doğu Konferansı finallerinde parmağındaki acıya rağmen oynadığını açıkladı.

Lowry, Doğu Konferansı yarı finali serisinde Philadelphia 76ers'a karşı geçirdiği sol başparmak sakatlığıyla mücadele ediyor. İyileşme sürecini hızlandırmaya yardımcı olmak için, Lowry fırın eldiveni gibi görünen özel olarak tasarlanmış bir eldiven takıyor.

Nurse, Lowry'nin kuşkusuz hala acıyla oynadığını açıkladı:

"Kyle'ın eli çok iyi durumda değil. Biliyorsunuz, eli sakat ve ağrısı var. Bu da çok fazla acı çekmesine neden oluyor. Ama maç boyunca bununla devam edip yapabildiklerini yapabiliyor gibi görünüyor."

"Görüldüğü gibi her zaman yaptığı diğer şeylerin üstüne sayı atıyor ve harika oynuyor, ve gerçekten seride çok fazla sertlik görüyoruz. Ruhu, sahada olmak ve ekibine yardım etmek istiyor."

"KAWHI İÇİN ENDİŞELENECEK BİR ŞEY YOK"

Nurse, önceki maçta bacağından incinmiş gözüken Kawhi Leonard'ın ise durumunun iyi olduğunu ekledi:

"Kendini iyi hissediyor. Bu noktada endişelenecek bir şey yok. O iyi."