Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Nowitzki: "Luka ikinci yılında zorluk yaşar sandım, ama yanılmışım!"

Dallas Mavericks efsanesi Dirk Nowitzki, Luka Doncic'in ikinci yılında zorlanacağını düşündüğünü itiraf etti.

Dallas Mavericks efsanesi Dirk Nowitzki, Luka Doncic'in ikinci yılında zorlanacağını düşündüğünü itiraf etti.

Doncic, ligdeki ikinci yılında, Yılın Çaylağı ödülünün kazananı olmaktan, potansiyel MVP olmaya yükseldiği, benzersiz bir süperstarlığa sıçradı. Geçen sezon Doncic ile oynamış Mavericks ikonu Nowitzki bile, Doncic'in ikinci sezonunda bu kadar başarılı olmasının herkes kadar kendisine de sürpriz olduğunu belirtti:

"Dürüst olmalıyım, buradaki ikinci yılında daha zorlu bir geçiş yaşayacağını düşündüm. Geçen yıl tüm triple-double'lar ile olağanüstü olduğu için, insanların bu sezon gerçekten üzerine geleceğini düşündüm. Ama daha da iyi olmuş gözüküyor."

"Sanırım yanılmışım. Uzmanlar bile hatalı olabilir. Harika görünüyor."

İlk yılındaki oyuncuların bir "çaylak duvarına" çarpmalarının beklendiği gibi, ikinci sınıf oyuncularının da NBA'in kendilerine ve oyunlarına adapte olması sonrası, sıkıntı yaşamaları beklenir. İkinci yıl oyuncusu örnekleri 2018-19 sezonu için Donovan Mitchell ve Jayson Tatum gibi oyuncular için geçerli olsa da, Doncic'te veya draft arkadaşı Trae Young'da tezahür etmedi ve ikisi de bu sezon harika başladı.