Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Nowitzki: "KD ilk sakatlığında çok endişelenmiştim"

Eski Dallas Mavericks yıldızı Dirk Nowitzki, Golden State Warriors yıldızı Kevin Durant'ın aşil sakatlığı hakkında konuştu.

Eski Dallas Mavericks yıldızı Dirk Nowitzki, Golden State Warriors yıldızı Kevin Durant'ın aşil sakatlığı hakkında konuştu.

Yeni emekli olan Mavs ikonu, KD'nin sakatlığı için "izlemesi çok zordu" açıklamasını yaptı.

ESPN Dallas 103.3'teki Dennis ve Cowlishaw programında yer alan Nowitzki, Durant ve Warriors'ın 5. maçta çok güzel bir ritme girdiğini fark ettiğini söyledi. Ancak Nowitzki, Durant'in bundan önce ilk sakatlığında endişelendiğini de itiraf etti:

"İzlemesi çok zordu. Bir aydır oynamamasına rağmen çoktan ritme girmiş gibiydi ve adımını güçlü atar gibi görünüyordu, savunma tarafında 'trash-talk' yapıyordu ve harika görünüyordu, ama maalesef bu oldu. İlk bakınca iyi görünmüyordu, bu yüzden gerçekten endişelendim."

"Ama dürüst olmak gerekirse, bir ay önce sakatlandığı anda birden arkasına bakıp kimse olduğunu görmediğinde çok endişelenmiştim. Bu asla iyi bir işaret değildir. Bu yüzden endişelendim, çünkü asla bir sporcunun, özellikle playofflarda incindiğini görmek istemezsiniz."