Niko Kovac'tan Sane transferi için City'e gönderme

Bayern Münih Teknik Direktörü Niko Kovac, transfer listesinin ilk sırasındaki Leroy Sane için Manchester City'e göndermede bulundu.

Haber; Sporx.com dış haberler
Niko Kovac'tan Sane transferi için City'e gönderme
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
09 Temmuz 2019 23:41
Bayern Münih'in Hırvat teknik direktörü Niko Kovac, Manchester City'nin Alman yıldızı Leroy Sane dahil olmak üzere birçok konuya açıklık getirdi.

Niko Kovac, son olarak 100 milyon euro teklif ettikleri iddia edilen Alman oyuncu için ''Sane'nin ne kadar yetenekli olduğunu hem Manchester City'den hem de Almanya milli takımından görebilirsiniz. Gelirse tabii ki bize faydalı olacaktır. Ancak bu transfer için devletler ve milyonerler ile savaşıyoruz. Artık işler Bundesliga için çok daha zor çünkü en iyi oyuncular İspanya ve İngiltere'de oyunuyor ve on kat daha fazla maaş alıyor.'' sözlerini kullandı.

KADROMUZ YETERİNCE GENİŞ DEĞİL

Kadro genişliği hakkında yorumda bulunan Kovac, ''Limitlerimizi zorlamalıyız, her kulvarda başarlı olmalıyız ve bunun için 17 kişilik kadronun yeterli olmadığını düşünüyorum.'' dedi.

RİBERY VE ROBBEN'İN YERİNE OYUNCU BAKIYORUZ

Kanat transferi yapmaları gerektiğini de belirten Hırvat teknik adam ''Bayern her zaman tüm pozisyonlara oyuncu bakar. Bu sezon, iki çok önemli oyuncumuzu kaybettik. Robben ve Ribery bizim için çok değerliydi, yerlerini doldurmak için sabırlı olmalıyız.'' ifadelerini kullandı.

DEMBELE ÇOK İYİ BİR OYUNCU

Barcelona'nın Fransız kanat oyuncusu Dembele hakkında ise, ''Dembele çok iyi bir oyuncu, bu bir gerçek biz de ön tarafa oyuncular bakıyoruz çünkü oradan çok önemli iki ismi kaybettik. Tabiki o oyuncuların yerini doldurmak istiyoruz ama yöneticilerimize güvenmeli ve sabırlı olmalıyız, yeni transferler gelecektir.'' şeklinde konuştu.

HUMMELS REKABET İSTEMEDİ

Mats Hummels'in ayrılığı hakkında da konuşan Hırvat teknik adam, " Mats sezonun ikinci yarısında çok iyi işler yaptı. Bize gelip yeni sezonda durumunun ne olduğunu sordu, Lucas Hernandez'i 80 milyon euroya stoper mevkine transfer ettiğimizin farkındaydı. Rekabet iyi olanın oynaması demektir, Hummels böyle bir rekabetin içerisinde olmak istemedi." ifadelerini kullandı. 


 Tümü
TÜMÜ