Nihat Özdemir'den Olimpiyat Stadı açıklaması!

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, gelecek sezon Şampiyonlar Ligi finalinin düzenleneceği Atatürk Olimpiyat Stadı hakkında konuştu.

Haber; Sporx.com
Nihat Özdemir'den Olimpiyat Stadı açıklaması!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
17 Ağustos 2019 11:33
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Atatürk Olimpiyat Stadı için düşündüğü planlar hakkında konuştu.

CNN Türk'e Hakan Çelik'e konuşan Özdemir, "Şampiyonlar Ligi finali, 70 bin ve üzerinde statlara veriliyor. Olimpiyat Stadı eskidi. Bir İngiliz firmasına, Olimpiyat Stadı için proje hazırlattık. İnşaat başladı. Zemin düşecek, atletizm pisti kalkacak. 72 bin seyircinin sahayı net göreceği bir stat olacak." diyerek 2020 Şampiyonlar Ligi finalinin sorunsuz geçeceğini belirtti.

''150 MİLYON TL HARCAMA YAPACAĞIZ''

Olimpiyat Stadı için çalıştıklarını söyleyen TFF Başkanı, "Olimpiyat Stadı inşaatı 30 Mart'ta bitecek ve 150 Milyon TL harcama yapacağız. 30 Mayıs'ta oynanacak Şampiyonlar Ligi finalinden sonra stadın üstü kapanacak. Milli Takım burada oynayacak. TFF'yi de oraya taşıyabiliriz. 2020 sonunda bu planımız bitmiş olacak." sözlerini kullandı.

''HEDEFİMİZ 2028 AVRUPA ŞAMPİYONASI''

Nihat Özdemir, ayrıca hedeflerini anlatırken ''Bir hedefimiz de 2028 Avrupa Şampiyonası. Süper Kupa organizasyonundan UEFA çok memnun kaldı. Yönetim kurulu üyeleri eşleriyle gelmişti hepsi teşekkür etti. 100 bin kişilik stat olsa, doldurabilirdik. Şampiyonlar Ligi finali, Süper Kupa'dan daha değerli.'' dedi.Tümü
TÜMÜ