Nihat Özdemir: "Şenol Güneş tazminat konusunu açmadı bile"

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Stefan Kuntz ile görüştüklerini ancak henüz anlaşmanın sağlanmadığını açıkladı. Özdemir ayrıca Şenol Güneş'in tazminat konusu hakkında da konuştu.

Abone Ol
Nihat Özdemir: 'Şenol Güneş tazminat konusunu açmadı bile'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
16 Eylül 2021 10:10
A Milli Takım 'da teknik direktör Şenol Güneş ile yollar ayrılmasının ardından gündeme gelen ilk isim Stefan Kuntz oldu. Tecrübeli teknik adam, İstanbul'a gelerek TFF yönetimi ile bir görüşme gerçekleştirip ardından yeniden Almanya'nın yolunu tutmuştu.

Dünya gazetesi yazarı Vahap Munyar, TFF Başkanı Nihat Özdemir'le arasında geçen Stefan Kuntz ve Şenol Güneş'in tazminat konusunu köşesine taşıdı. İşte Vahap Munyar'ın köşesine taşıdığı Nihat Özdemir'in sözleri...

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir'e A Milli Takım Teknik Direktörlüğü ile ilgili Almanya U21 Takımı'nın Teknik Direktörü Stefan Kuntz'un adının öne çıkması konusunu sordum, yanıtladı:

"Görüşüyoruz. Henüz görüşmelerimiz sürüyor."

Biraz daha bilgi almaya çalıştım:

- Sizin için ibre daha çok Kuntz'dan yana mı?

Şu yanıtı verdi:

"Görüşme aşamasında olduğumuz için henüz net bir şey söyleyecek durumda değilim."

Açıkça söylemese de Özdemir'den TFF'nin yeni dönemde A Milli Takım için yabancı teknik direktörle yola devam etmek istediği izlenimini edindim.

Şenol Hoca tazminat konusunu hiç açmadı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir'e Şenol Güneş'in tazminatı konusunun kamuoyunda çok tartışıldığını anımsattım, yanıtladı:

"Şenol Hoca, görevi bırakırken tazminat konusunu hiç açmadı bile."

Şenol Güneş'in tazminat konusunda yine de TFF'ye bir mesaj vermiş olması gerektiğini düşündüğüm için ısrarla sordum, Özdemir şu yanıtla yetindi:

"Şenol Hoca, "Benim oturup sizinle para pazarlığı yapmam söz konusu olmaz. Siz ne takdir ederseniz, ne karar verirseniz kabulümdür" dedi.

Şenol Güneş'in tazminatı konusunda kamuoyunda iki görüş öne çıkıyor:

- Şenol Hoca tazminat almamalı: Kamuoyunda ağırlıklı görüş, Şenol Güneş'in tazminat talep etmemesi yönünde. Tazminat talep etmezse, Şenol Hoca çok takdir toplar.

- Hakkıdır, tazminatını alır:Kamuoyunda, "Sözleşmeye madde konulmuşsa, hukuki olarak hakkı ise Şenol Hoca elbette tazminatını almalıdır" diyenler de elbette var.

Şenol Güneş, bu durumda "tazminat" konusunu TFF yönetiminin kucağına bırakmış gibi görünüyor. Bakalım TFF yönetimi Güneş'in tazminatı konusunda nasıl bir karar verecek?


Tümü
TÜMÜ