Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

New York Knicks, üç yönetici işe aldı!

New York Knicks'in, yeni takım başkanı Leon Rose etrafında kurulan ön ofise üç yöneticiyi işe aldığı açıklandı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
New York Knicks'in, yeni takım başkanı Leon Rose etrafında kurulan ön ofise üç yöneticiyi işe aldığı açıklandı.

Brock Aller, basketbol ve stratejik planlama başkan yardımcısı olarak işe alınırken, Walt Perrin kolej scout'ı için genel menajer yardımcısı ve Frank Zanin ise, profesyonel oyuncu scout'ı keşifi için ise genel menajer yardımcısı olarak işe alındılar.

Aller, son üç yılı basketbol operasyonlarının kıdemli direktörü olmak üzere, Cleveland Cavaliers'da yedi sezon görev yapmıştı. Perrin, son 12'si oyuncu personel başkan yardımcısı olmak üzere, 19 sezon boyunca Utah Jazz'le birlikteydi.

Zanin ise, Brooklyn Nets'in eski genel menajer yardımcısıydı ve en son üç yılda Oklahoma City'nin profesyonel scout'ı olarak çalışmıştı.

Knicks ayrıca, 2020-21 sezonunda genel menajer Scott Perry için bir yıllık bir uzatma kontratı yaptığını duyurmuştu. Anlaşmaların şartları açıklanmamıştı.

Uzun süre oyuncu menajerliği yapmış olan Rose, 2 Mart'ta takım başkanı olarak işe alınmıştı. Yeni işe alınan yöneticilerin, geçmişte "ligin en başarılı oyuncularını ve organizasyonlarını etkilemiş olduğunu" söyledi.