Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

NCAA'den NBA'i ilgilendiren büyük kural değişiklikleri!

NCAA, "elit" lise ve kolej oyuncularının temsilciler tarafından temsil edilmesine ve NBA Draftında seçilmemiş olanlara okula geri dönmelerine izin verilmesi de dahil olmak üzere bir dizi kural değişikliğini açıkladı.

NCAA, "elit" lise ve kolej oyuncularının temsilciler tarafından temsil edilmesine ve NBA Draftında seçilmemiş olanlara okula geri dönmelerine izin verilmesi de dahil olmak üzere bir dizi kural değişikliğini açıkladı.

NCAA, attığı tweet'te şu ifadeleri kullandı:

"Öğrenci-sporcular, üniversiteye gitme veya üniversite eğitimi alma konusunda karar verme konusunda daha fazla özgürlük ve esnekliğe sahipler ve okulu erken terk edip daha sonra derecelerini bitirmek için geri dönmek istiyorlarsa maddi yardım alabilirler."

RESMİ SİTEDE DE YER ALDI


NCAA'in resmi websitesinde ise, değişiklik şu şekilde bildirildi:

"Basketbol öğrencisi-sporcular, kolejler tarafından (resmi ziyaret olarak adlandırılır) yapılan kampüs ziyaretlerini daha sık yapabilirler. Ziyaretler şu kadar olabilir:

- 1 Ağustos ile lise yıllarının sonu arasında beş ziyaret.
- Lise mezuniyetinin ardından, yıl sonu ile 15 Ekim arasında beş ziyaret.
- Lise mezuniyetinden sonra 15 Ekim ve üniversiteye girmeye hak kazanabildiği an arasında beş ziyaret.

Bir öğrenci-atlet yılda sadece bir kez bir okulu ziyaret edebilir. Resmi olmayan ziyaretler - kendi masraflarıyla yapılanlar - öğrencinin ikinci yılındaki 1 Ağustos'tan önce başlayamaz.

Okullar artık iki yıllık bir dönem boyunca işe alımlar için 28 resmi ziyaret gerçekleştirebilmektedir (ulusal hizmet akademileri için 34)."


Duyuruda belirttiği gibi, öğrenci-sporcular artık "profesyonel olma ya da üniversite eğitimi alma konusunda karar vermek için daha fazla özgürlük ve esnekliğe sahip".


7/24 NBA TÜRKİYE