Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

NBA'in 2020-21 sezonu, Mart ayında başlayabilir!

NBA'in, 2020-21 sezonuna Mart ayında başlamayı düşündüğü iddia edildi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
NBA'in, 2020-21 sezonuna Mart ayında başlamayı düşündüğü iddia edildi.

2019-20 sezonu Orlando'da devam etmeye hazırlanırken, gelecek sezonun durumu hakkında birçok soru ortaya çıktı.

Geriye itilen durumlar ve KOVID-19 pandemisi hala dünya çapında şiddetleniyorken, kimse sezonun ne zaman başlayacağını bilmiyor.

Ancak, The Morning Consult'un bir raporuna göre, 2020-21 sezonu Mart ayına kadar başlamayabilir. Birkaç plandan sadece biri olsa da, bu noktada olası bir senaryo gibi görünüyor:

"NBA'in 2019-20 sezonunun Walt Disney World Resort'ta planlanan devamından üç hafta önce, ligin Global İnovasyon Grubu önümüzdeki sezon için Mart ayında başlayıp Ekim 2021'e kadar sürecek birkaç senaryo düşünüyor.

Mart-Ekim senaryosunda, lig normal şartlarda olduğu gibi sezon başlamadan önce tüm takvimi yayınlamak yerine, kaydırılmış bir takvim yayını yayınlamış olacak. Ayrıca sezon boyunca bir noktada All-Star maçı düzenlemeyi de amaçlıyor."

Bu senaryo, oldukça eşi görülmemiş ve hayranların alışkın olduklarından farklı olmasıyla birlikte, KOVID-19 kapanmasının etkisi hala spor dünyasında ve özellikle NBA'de hissedilmeye devam ediyor.