Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

NBA'in 2019-20 sezonu takvimi yayınlandı!

NBA'in 2019-20 sezonu için genel takvimini resmi olarak yayınladı.

Haber; Sporx.com
NBA'in 2019-20 sezonu için genel takvimi yayınlandı.

Bu yaz gerçekleşen genel oyuncu hareketi, lig genelinde yıldızları yeni takımlara dağıtırken, eve dönüş maçları, sezon boyunca belirgin bir şekilde öne çıkacak.

Kawhi Leonard, LA Clippers'ın 11 Aralık'ta Toronto ile karşılaşacağı maçta, eski takımına ilk dönüşünü yapacak. Yeni Boston Celtics yıldızı Kemba Walker, 7 Kasım'da Charlotte'a, Utah Jazz guardı Mike Conley ise, 15 Kasım'da Memphis'e dönecek.

27 Kasım'da, Lakers süperstarı Anthony Davis, New Orleans'a, Brooklyn Nets yıldızı Kyrie Irving de Boston'a dönecek.

Clippers süperstarı Paul George 22 Aralık'ta Oklahoma City'ye, Houston Rockets yıldızı Russell Westbrook, 9 Ocak'ta Oklahoma City'ye geri dönecek.

2019-20 sezonu 22 Ekim'de, New Orleans Pelicans'ın Raptors'ı ziyaret etmesi ve Los Angeles takımları Lakers ve Clippers'ın kapışması ile başlayacak.

ULUSAL TV'DE EN ÇOK LAKERS İZLENECEK

Lakers, ulusal TV yayınlarında (ABC, ESPN ve TNT) 31 yayın ile liderlik ederken, Clippers'ın bu alanda 26 maçı gösterilecek. Warriors, 30 ile bu alanda ikinci sıraya sahip olurken, Rockets da 26 kez gözükecek. Celtics 25 kez, Bucks ve Philadelphia 76ers ise 24'er kez görünecekler. Zion Williamson ve Pelicans da 20 ulusal TV yayınında yer alacak.

Doğu Zaman Dilimine göre 10:30'da başlayacak maçlar, bu sezon 57'den 33'e düşürülecek. Warriors 10:30'da sadece 11 kez (Geçen sezondan 18 kez daha az), Lakers ise sadece 10 kez (19 kez daha az) oynayacak.

ARKA ARKAYA OYNANAN MAÇLARIN SAYISI AZALDI

Üst üste beşinci sezon için, arka arkaya gecede oynanan maçların sayısı, önceki sezonun 13.3 ortalamasından, bu sezon 12.4'e düştü. 2014-15 sezonundan bu yana, arka arkaya maçlar genel olarak %36 düştü. Takım başına arka arkaya maç dizilimi 11 ile 14 arasında yer alıyor (geçen sezon 12 ile 15 arasındaydı). Üçüncü sezon üst üste olarak, herhangi bir takım beş gecede dört maç yapmayacak ve ard arda ikinci sezonda da 12 gecede sekiz maç oynanmıyor olacak.

All-Star tatili, 14 Şubat'ta Chicago'da yapılacak 2020 All-Star Maçı ile başlayacak. Lig, 14-19 Şubat arasında maçlara ara verecek. Her takım en az yedi gün izin yapacak.

Programda ayrıca Avrupa için 48 prime time maçı ve Avrupa için ilk kez Cumartesi akşamı prime time zamanı maçlarının yayınlanması olacak.

Normal sezon, 15 Nisan'da, o gece 30 takımın 26'sının karşı karşıya gelmesi ile sona erecek.