Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

NBA takımları neden diz çöküyor? Kerr açıkladı!

Golden State Warriors koçu Steve Kerr, ulusal marşın söylenmesi sırasında oyuncuların, koçların ve personelin neden toplu olarak diz çökmeyi seçtiğini açıkladı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Golden State Warriors koçu Steve Kerr, ulusal marşın söylenmesi sırasında oyuncuların, koçların ve personelin neden toplu olarak diz çökmeyi seçtiğini açıkladı.

Kerr, NBA bubble'ına katılanlar arasında olmasa da, ırksal adaletsizliğe karşı büyük bir ses olmaktan kaçınmadı.

New Orleans Pelicans, Utah Jazz, Los Angeles Lakers ve LA Clippers ekiplerinin ulusal marş sırasında diz çökmeleri üzerine Kerr, bu eylemin neden yapıldığını anlattı:

"NBA maçları şimdi başladığına göre, kaçınılmaz 'diz çökmek bir saygısızlık işaretdir!' tweet'leri de geliyor. Mesajımız açık: Ülkemizi seviyoruz. Ayrıca bu ulusun ırkçılığı ve bağnazlığı ortadan kaldırmak için daha iyisini yapabileceğine ve yapması gerektiğine de inanıyoruz. Bu yüzden diz çöküyoruz."

Kerr, ulusal marş sırasında NBA oyuncularını diz çökmeye istekli oldukları için eleştiren tüm diyalogları duymuştu. Başkan Donald Trump, oyuncular diz çökmeye cesaret ederse basketbol izlemeyi bırakacağını belirttiğinden ötürü, bu diyaloglar son zamanda biraz daha artmıştı.