Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

NBA takımları, lüks vergisi sınırının artmasını umuyorlar

NBA takımlarının, ligin gelecek sezon lüks vergisi eşiğini artırmasını umduğu bildirildi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
NBA takımlarının, ligin gelecek sezon lüks vergisi eşiğini artırmasını umduğu bildirildi.

ESPN'den Bobby Marks'a göre, mevcut eşikle, birkaç takım, maaş boşlukları olsa bile herhangi bir anlaşma yapamıyorlar. Vergi şimdiye kadar, 132.7 milyon dolarda kalmıştı.

Marks'a göre, lig "139 milyon dolar ve sınırda 145 milyon dolar" olarak belirlenebilecek bir artış umuyor. Muhtemel bir lüks vergisi eşiği artışı, takımlar için ölü sezon döneminde daha fazla işlem ve daha fazla eyleme yol açabilir.

Marks'ın raporunda söylediği üzere, maaş üst sınırının mevcut durumu, takas ve serbest oyuncu piyasasının "donmasına" neden olabilir.