Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

NBA, Pistons'ın arena değişikliğine onay verdi

NBA, Detroit Pistons'ın Auburn Hills'teki yerini değiştirip şehir merkezine geçmesi için Pistons'a onay verdi.

NBA, Detroit Pistons'ın Auburn Hills'teki yerini değiştirip şehir merkezine geçmesi için Pistons'a onay verdi.

NBA, duyuruyu şu bildiriyle yaptı:

"NBA Yönetim Kurulu, Pistons'un The Palace of Auburn Hills'dan Detroit'teki Little Caesars Arena'ya taşınmasını oybirliğiyle onayladı ve takım bu sezon Little Caesars Arena'da oynamaya başlayacak."

Pistons son olarak 1978'de Detroit'te oynadı ve buradaki arena Cobo Arena'ydı. Bundan sonra 1988'de üç NBA şampiyonluklarını da kazandıkları The Palace of Auburn Hills'a taşınmadan önce 10 yıl boyunca da Pontiac Silverdome'da bulundular.

Auburn Hills, Little Caesars Arena'ya yaklaşık 56 km uzaklıkta, bu sayede Detroit sakinleri bu sonbaharda Pistons maçlarına katılmak için çok daha kısa yolculuk yapacaklar. Yeni arenanın Eylül ayında açılması planlanıyor ve Pistons'ın yanı sıra NHL'in Red Wings takımına da ev sahipliği yapacak.


7/24 NBA TÜRKİYE