Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

NBA oyuncuları milli takımda olacak

Türkoğlu, 2019 FIBA Dünya Kupası'nda A Milli Basketbol Takımı'nın E Grubu'nda mücadele edeceğini söyledi.

Türkoğlu, 2019 FIBA Dünya Kupası'nda A Milli Basketbol Takımı'nın E Grubu'nda mücadele edeceğini söyledi.

Dünya Kupası öncesinde güzel gelişmelerin yaşandığının altını çizen Türkoğlu, "NBA'de bizi temsil eden ve gururlandıran Ersan, Cedi ve Furkan'ın milli takıma geleceklerini söylemesi bizi çok mutlu etti. Önemli olan, yazı iyi ve sakatsız bir şekilde geçirmemiz. Son iki yıldır Ufuk hoca ile yakaladığımız güzel bir atmosfer var. Ufuk hoca ve yardımcıları ile gerçek anlamda kendisini buraya veren, burada olmak isteyen genç arkadaşımızın özverisi de bizleri çok mutlu ediyor." değerlendirmesinde bulundu.

Türkoğlu, grubun kolay ekiplerden oluşmadığını vurgulayarak, "ABD'nin olması dezavantaj ama grubu ikinci bile bitirsek bizi farklı yerlere getirecektir. İlk gruptaki sonuçları 2. gruba da taşıyacağımız için her kazanacağımız maç bizim için çok önemli. Çocuklar güzel bir yaz geçirecek ve temmuzda kampa başlayacağız. Şu anda herkes oraya sağlıklı bir şekilde gelecek gibi gözüküyor ve yapacağımız hazırlık maçları ile kendimizi turnuvaya en iyi şekilde hazırlayacağımıza inanıyorum." şeklinde konuştu.

Gruptan avantajlı çıkmanın ilk hedef olduğunu belirten Türkoğlu, "İnşallah Dünya Kupası'nda iyi bir sonuç alır ve uzun yıllar sonra Olimpiyat Oyunları'na gitme hakkı kazanırız. Bu bizim elde edebileceğimiz en büyük başarılardan bir tanesi. Bizim sporculuk zamanımızda elde edemediğimiz bir başarıydı. Kadınlarımız iki defa gitti. İnşallah bu yıl erkeklerimiz de bizi Olimpiyat Oyunları'nda temsil edebilme hakkını kazanacaktır." ifadelerini kullandı.

"EN TEPEYİ HEDEFLEMEK GEREKİYOR"

Türkoğlu, Kadın Milli Takımı'nın 27 Haziran-7 Temmuz tarihlerinde oynanacak Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edeceğini anımsatarak, Ceyhun Yıldızoğlu ile başarıya ulaşacaklarına inandığını söyledi.

Basketbolda amacın her zaman altyapıya önem vererek gençlerle oynayabilmek olduğuna değinen Türkoğlu, şunları kaydetti:

"Bazen değişiklikler gerekiyor. Bulunduğunuz ortam ve turnuvalarda en üstü hedeflemeniz gerekiyor. Farklı arkadaşlardan verim almamız gerekiyor. Gerek Ali Muhammed, gerekse Wilbekin her seferinde milli takımda olmak istediler. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bu benim dışımda teknik ekibin vereceği bir karardır. Şu anda henüz böyle bir girişimde bulunmadılar. Kim olacağını ben de bilmiyorum. Bu tamamen Ufuk hocanın takdirinde olacak. İkisi de her çağrıldığında milli takımımızda olmak istediler."