Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

NBA oyuncuları, 15 Nisan'da tam maaşlarını alacaklar

NBA oyuncularının, bir aydan fazla süredir maç oynamamalarına rağmen bir sonraki ödeme günü 15 Nisan'da tam maaşlarını alacakları duyuruldu.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
NBA oyuncularının, bir aydan fazla süredir maç oynamamalarına rağmen bir sonraki ödeme günü 15 Nisan'da tam maaşlarını alacakları duyuruldu.

Ligin, takımlara yönergeyi geçtiğimiz gün dağıttığı bir notla verdiği açıklandı.

Lig ve Ulusal Basketbol Oyuncuları Birliği (NBPA), sezonun kapanması sırasında maaşların durumu hakkında haftalardır görüşmelerde bulunuyordu. Son NBA maçları, Utah pivotu Rudy Gobert'in koronavirüs için pozitif test edilen ilk oyuncu olduğu gün, 11 Mart'ta oynanmıştı.

Salgın, 15 Nisan'a kadar normal sezonun sonu olan en az 259 normal sezon maçının gecikmesine yol açacak. NBA başkanı Adam Silver bu haftanın başlarında, sezonun devam edip edemeyeceği de dahil olmak üzere sezonun geri kalanıyla ilgili hiçbir kararın Mayıs'tan önce gerçekleşmeyeceğini söylemişti.

Henüz hiçbir maç iptal edilmiş değil. Playofflar, 18 Nisan'da başlayacaktı ve sezonun kısaltılması veya bitirilmemesi durumunda gelir kayıplarının kolayca yüz milyonlarca dolara ulaşabileceği söyleniyordu.