Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

NBA, koronavirüs testlerini oyuncuların şehirlerine taşıyor

NBA'in, oyuncuların yaşadığı şehirlerde, NBA dışı bir şehir de dahil olmak üzere koronavirüs test ve tedavi protokolleri kurduğu bildirildi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
NBA'in, oyuncuların yaşadığı şehirlerde, NBA dışı bir şehir de dahil olmak üzere koronavirüs test ve tedavi protokolleri kurduğu bildirildi.

Lig, oyuncuların COVID-19 nedeniyle askıya alınan sezon boyunca bulundukları kentleri terk etmelerine izin vermişti.

ESPN'den Adrian Wojnarowski, konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

"Takımlar, oyuncuların bulundukları yerleri terk etmelerine izin vermelerini kaçınılmaz olarak düşünüyorlardı. NBPA, askıya alınma sırasında oyuncuların yerlerinden ayrılmalarına teşviği zorlamıştı ve lig de, oyuncuların bulundukları organizasyonlara yakın kalmalarını tavsiye etmek dışında hiçbir şey yapamayacağına inandı."

"Birçok oyuncunun ailesi, oynadıkları bölgelerin dışında yaşıyorlar ve ligin üç ay sonra yeniden başlama ihtimali - ve iptal olma ihtimali - ileönce üç ay arayla - vardı. NBA, bir NBA takımı olmayan şehir olan Las Vegas da dahil olmak üzere NBA oyuncularının yaşadığı şehirlerde test ve tedavi protokolleri oluşturdu."