Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

NBA GM'leri, "ciddi oranda azaltılmış" bir draft öncesi süreci bekliyor

NBA yöneticilerinin, koronavirüs salgını nedeniyle "ciddi oranda azaltılmış bir draft öncesi süreci" için hazırlandıkları bildirildi.

Haber; Sporx.com
NBA yöneticilerinin, koronavirüs salgını nedeniyle "ciddi oranda azaltılmış bir draft öncesi süreci" için hazırlandıkları bildirildi.

Draft şu anda 25 Haziran'da düzenlenecek şekilde planlanıyor. 3 Haziran, alt sınıf oyuncularının uygunluklarını geri çekmeleri için son tarih, ancak bu tarih geri itilebilir.

Scout gezileri, virüsle ilişkili risklerle büyük ölçüde sınırlandırıyor ve scoutların, oyuncunun mevcut videolarını izleyerek belli kararlara vardıkları söyleniyor.

Tıbbi muayenelerin yapılması, draft öncesinde çözülmesi gereken bir diğer faktör olacak.

ESPN'den Jonathan Givony, bir yöneticinin ligin gelir üreticilerine odaklandığını ve draft ile ilgili kararları daha düşük bir öncelik haline getirdiğini söyledi:

"Draft, önem listelerindeki son şey. 2016'da toplu pazarlık anlaşması müzakerelerinde bunu gördük. Draft'a ulaşmadılar bile. Önce gelir sürücüleri geliyor ve bunlar çözüldükten sonra drafta ne olacağını göreceğiz."