Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

NBA, bu sene de Meksiko'ya uğrayacak!

NBA, altıncı sezon üst üste olacak şekilde Meksika'da normal sezonunun küçük bir bölümünü oynayacak.

NBA, altıncı sezon üst üste olacak şekilde Meksika'da normal sezonunun küçük bir bölümünü oynayacak.

Lig, basın açıklamasında Detroit Pistons, Dallas Mavericks, San Antonio Spurs ve Phoenix Suns'ın önümüzdeki Aralık ayında Meksika'nın başkenti Meksiko'da oynayacağını duyurdu.

Maçlar, NBA'in Meksika'da düzenlenecek olan 29. ve 30. maçları olacakken (ABD ve Kanada dışındaki herhangi bir ülkede en fazla), "Arena Ciudad de Mexico"da her yıl düzenlenen bu maçlardan önce Meksika'da her yıl yalnızca bir normal sezon maçı oynanıyordu.

Bu yılın maçları şu şekilde olacak:

12 Aralık Perşembe: Dallas Mavericks - Detroit Pistons
14 Aralık Cumartesi: Phoenix Suns - San Antonio Spurs

Maçların ev ve dış saha takımlarının hangileri olacağı ise henüz açıklanmadı ve 2019-20 sezon takvimi resmen açıklanana kadar belli olmayacak.

Önceki sezonun Aralık ayının ortasında Meksiko'da oynanan maçlarda Orlando Magic, önce Chicago Bulls'u, sonra da Utah Jazz'i mağlup etmişti.