Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

NBA, "ayartmaya" karşı cezaları arttırmak istiyor

NBA, "ayartma" ve sınır aşımı cezalarını artırmayı teklif etti.

Haber; Sporx.com
NBA, "ayartma" ve sınır aşımı cezalarını artırmayı teklif etti.

Oyuncular ve / veya ekip personeli ile ayartma, teklif kapsamında maksimum 10 milyon dolar para cezası verecek. Önceki ceza, maksimum 5 milyon dolardı. İzinsiz anlaşmalar bir takım için 6 milyon dolar para cezasına neden olacak ve bir oyuncuya dahil olduğu takdirde 250.000 dolar para cezası verilecek.

Buna ek olarak, lig bu uygulamaları oyuncudan oyuncuya ayartma konusuna da taşıyacak. Ayrıca, bir takım yöneticisinin yetkisiz çıkar teklif edilmediğini belgelendirmesini gerektirecek ve lig her yıl rastgele seçilen beş takımın araştırma denetimlerini yapacak.

NBA, oyuncu hamlelerinin yaz dönemine hükmettiği ve ligin hiç olmadığı kadar sağlıklı olduğu bir çağda. Ancak, bu ayartma ve serbest oyuncu dönemi konusunda endişeleri de getirdi. Anthony Davis ve Kawhi Leonard'ın takım değiştirmesi, ayartma spekülasyonu arasında yer alan hamleler.

NBA Yönetim Kurulu, önerilen rehberlere oy vermek için 20 Eylül'de bir araya gelecek. Onaylandığı takdirde mevzuat derhal yürürlüğe girecek.