Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Nash: "Artık zamanlar değişti"

Steve Nash, milli takım görevine öncelik vermeyen oyuncuların nedeni olarak 'değişen zamanları' öne çıkardı.

Steve Nash, milli takım görevine öncelik vermeyen oyuncuların nedeni olarak 'değişen zamanları' öne çıkardı.

NBA efsanesi Steve Nash için, 'değişen zamanlar' milli takımda oynamanın, oyuncular için öncelikli olmamasının ana nedeni.

Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca, gelecek FIBA Dünya Kupası'na katılmamak için, yıldız oyuncular ABD Milli Takımı'ndan çekilmişti. Bazıları kişisel veya sağlık sebeplerinden bahsetse de, çoğu isim yaklaşan 2019-2020 sezonuna daha fazla odaklanmak istediklerini söylemişti.

Nash, sebep olarak şu ifadeleri kullandı:

"Basketbol işi şimdi çok büyüdü. Oyuncuların kazandıkları para ve takımlarının değerleri çok büyük. Ve şimdi edinebildikleri fırsatlar, o günlerde olduğu kadar basit değildi. Zamanın değiştiğini düşünüyorum. Sanırım ABD'li oyuncularla da bunu görüyorsunuz."