Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Myers, gözyaşlarını tutamadı: "Kevin için beni suçlayabilirsiniz"

Golden State Warriors'ın genel menajeri Bob Myers, Kevin Durant'in dün geceki NBA Finalleri 5. maçında sakatlanmasının ardından medyaya konuşurken gözyaşlarına hakim olamadı.

Haber; Sporx.com
Golden State Warriors'ın genel menajeri Bob Myers, Kevin Durant'in dün geceki NBA Finalleri 5. maçında sakatlanmasının ardından medyaya konuşurken gözyaşlarına hakim olamadı.

Myers bu sakatlığın bir aşil sakatlığı olduğunu, ancak yarın bir MR çekilene kadar ciddiyetini bilmeyeceklerini doğruladı.

Serinin Warriors'ın Toronto'da galibiyete ulaşmasıyla 6. maçta Oakland'a geçmesine rağmen, Myers Durant'i maça çıkarma riskinin kötü sonuç vermesinden ötürü hiç kutlama havasında olmadığı görüldü.

"BİRİNİ SUÇLAYACAKSANIZ, BENİ SUÇLAYIN..."

Gözyaşları döken Myers, gazetecilere "Bu bir Aşil sakatlığı. Boyutunu bilmiyorum - yarın bir MR çekilecek. Geri dönmesinden önce, sağlık ekibiyle dört hafta geçirdi, uzmanlarla, doktorlarla, birçok MR çektirerek komple bir süreç yaşadı ve bu süreç konusunda kendimizi iyi hissetmiştik." ifadelerini kullandı ve devam etti:

"Bu gece oynamasına izin verilmişti. Bu bir arada aldığımız bir karardı. Suçlayacak kimse olduğuna inanmıyorum, ama bu dünyayı anlıyorum. Eğer birini suçlayacaksanız, beni suçlayabilirsiniz. Basketbol operasyon departmanımızı ben yönetiyorum."

"O ÇOK YANLIŞ ANLAŞILIYOR"


İkinci çeyreğin ortalarında Warriors'ın 39-34 önde olduğu anlarda bir pozisyonda bir anda bacağı atan Durant, yavaşça sekerek yere oturmuştu. 33 gün sonra tekrar parkelere dönen KD, maçta 3/3 isabetle 11 sayı bulmuştu.

Myers şu açıklamaları ekledi:

"Kevin Durant basketbol oynamayı çok seviyor. Ve bu takımla tekrar anlaşmak isteyip istemediğini sorgulayan insanlar hatalıdır. Kendisi en yanlış anlaşılan insanlardan biri. İyi bir takım arkadaşı, iyi bir insan. Bu adil değil. Onu tanıdığım için kendimi şanslı sayıyorum. Sakatlıkla ilgili tüm bilgilere sahip değilim. MR sonuçları gelene kadar bunların ne anlama geldiği ortaya çıkacak. Ancak onunla çalışan ve onun oynamasına izin veren insanlar, iyi insanlar."

Maçtan sonra, Warriors'ın sağ ayaktaki aşilin koptuğuna dair bir MR sonucu bekledikleri söylendi.