Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Myers, D'Angelo Russell'ın olgunlaştığını görmekten mutlu

Golden State Warriors genel menajeri Bob Myers, D'Angelo Russell'ın olgunluğunu görmekten mutlu olduğunu söyledi.

Haber; Sporx.com
Golden State Warriors genel menajeri Bob Myers, D'Angelo Russell'ın olgunluğunu görmekten mutlu olduğunu söyledi.

All-Star guard D'Angelo Russell, Los Angeles Lakers'la geçirdiği zamandan beri oldukça olgunlaştı ve Myers da bunu doğrulayabilir.

Russell Los Angeles'taki ilk döneminde, çalkantılı zamanlar geçirmişti. İkinci yıldan sonra Brooklyn Nets'e takaslanmşıtı ve Lakers'ın o dönemki başkanı Magic Johnson, ihtiyaç duyduğu şeyin bir lider olduğunu söylemişti.

Ancak yalnızca iki yıl içinde, D'Lo kariyerini tersine çevirmeyi başardı. Geçen sezon Brooklyn Nets ile All-Star oldu ve kendini NBA'in iç işlerini öğrenmeye çalışan, LA'daki olgunlaşmamış çocuktan bir lidere dönüştürmeyi başardı.

"BİRÇOK KİŞİ BAŞKASINI SUÇLAR"

Myers, Russell'ın yıllar içinde nasıl değiştiğini ilk elden öğrendi ve D'Lo'nun nasıl bir oyuncu olarak büyüdüğünü ve olgunlaştığını konuştu:

"Bana, 'Belki de 2. sıradan LA'e gelmeye değildim. demişti. Birçok insan başkalarını suçlar ve suçu kendinde aramaz, ki bence bu olgunluk getirdi."

"ÇOĞU KİŞİDEN FAZLASINI YAŞADI"


Myers, özellikle eleştiriler ve çirkin bir takasla uğraşmak zorunda kalan genç bir oyuncu olduğu için, Russell'ın kariyerini kurtarmak adına çok çalıştığı için övgüde bulundu:

"Ligde oldukça yeni olan bir adam için, çoğu kişiden fazla şey yaşadı diyebilirim. Üst sıralardan seçilmek, Lakers'a gitmek, takas edilmek, Brooklyn'e gitmek, bununla başa çıkmak, yükselmelerine yardımcı olmak, kendi yoluna gelmek gibi."

Russell'ın Warriors'a takası yalnızca Kevin Durant'ın ayrılmasının etkisini azaltmakla kalmadı, aynı zamanda Warriors'a Klay Thompson'ın dönüşünü beklerken Stephen Curry ile dakikaları paylaşacak olan üst seviye bir oyuncu kazandırdı. En önemlisi de, Golden Satte de zorlandığında, takıma liderlik etmek için güvenebilecekleri bir oyuncuya sahip oldu.

Myers, "Şu anda, gerçekte kim olduğunu daha çok tanıdığım için bu takası yaptığımız andan daha da mutluyum." şeklinde konuştu.