Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Myers: "Bir yanım Durant'in gitmesini istiyordu"

Golden State Warriors genel menajeri Bob Myers, bir yanının Kevin Durant'in gitmesine izin vermek istediğini iddia etti.

Haber; Sporx.com
Golden State Warriors genel menajeri Bob Myers, bir yanının Kevin Durant'in gitmesine izin vermek istediğini iddia etti.

Genel menajer Bob Myers ve koç Steve Kerr altında, Golden State Warriors NBA'deki en oyuncu dostu organizasyonlardan biri olmştu. Beşinci sezonda bu iyi niyet, Durant'in NBA Finalleri'nde Aşil tendonunu koparması ve kendi isteği bu yönde olmamasına rağmen, takım tarafından oynamaya zorlanmasına dair spekülasyonlardan sonra sorgulanmaya başlamıştı.

Bu iddia, Durant'in daha sonra Toronto Raptors'a karşı 5. maçta oynamayı kendi hür iradesiyle istediğini söylemesiyle son bulmuştu ve Warriors'a karşı hiçbir dargınlık belirtisi göstermediği görülmüştü.

"BANA HİÇBİR ŞEY SÖYLEMEK ZORUNDA DEĞİLDİ"

GM Myers, KD'nin gidişi Brooklyn Nets'le imzalamak için onları 'yarı yolda bırakması' gibi bir anlam çıkarsa bile, KD için en iyisini istediğini söyledi:

"Ters gidebileceğine dair bir his vardı. Ama bir parçam ona izin vermek de istedi. Bu, tüm oyuncularda olduğu gibi, bize hiçbir şey borçlu olmadıkları bir dönem. Bu onların serbest oyuncu olduğu dönem. Bana bir şey söylemek zorunda bile değildi. 'Siz bekleyin, ben size bildiririm' de diyebilirdi veya ne yapmak isterse yapabilirdi. Bunu haketmişti."

Durant 30 Haziran'da Brooklyn ile imzalamayı planladığını açıklamıştı.