Mustafa Reşit Akçay: "Umarım Trabzonspor şampiyon olur"

Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, Fenerbahçe maçı öncesi şampiyonluk yarışı hakkında konuştu ve "Umarım Trabzonspor şampiyon olur" dedi.

Mustafa Reşit Akçay: 'Umarım Trabzonspor şampiyon olur'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
10 Şubat 2020 16:42
"MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, "Umarım Trabzonspor şampiyon olur." sözleri sonrası kulüp resmi sitesinden açıklama yaptı.

İşte Mustafa Reşit Akçay'ın açıklaması:

Bugün Radyospor'da yapmış olduğum söylemlerim kamuoyunda yanlış anlaşılmaya neden olmuştur. Yaptığım röportajda, Trabzonspor Kulübü ile ilgili sorulan soruya MKE Ankaragücü Teknik Direktörü olarak değil bir spor adamı olarak yorumda bulundum. Amacım birilerini başarılı ya da başarısız kılmak değil, Anadolu'dan da bir takımın Bursaspor örneğinde olduğu gibi Trabzonspor'un bu yıl şampiyon olabileceğini belirtmekti.

Ben şu anda, MKE Ankaragücü Spor Kulübü Teknik Direktörlük görevini üstlenmiş bulunmaktayım. Tek hedefim MKE Ankaragücü'nü bu yıl ligde tutabilmek ve ileri ki yıllarda daha başarılı yerlere taşımaktır.

Bu nedenle yaptığım açıklamanın yanlış anlaşılmaya mahal bırakacak bir sebebiyet vermemesini kamuoyundan önemle rica ediyor, istemeyerek de olsa yanlış anlaşılmaya sebebiyet verdiysem MKE Ankaragücü camiasından özür dilerim.

Mustafa Reşit Akçay

MKE Ankaragücü Teknik Direktörü"

MUSTAFA REŞİT AKÇAY NE DEMİŞTİ?

Bir dönem Trabzonspor'un da teknik direktörlüğünü yapan Mustafa Reşit Akçay, Radyospor'a yaptığı açıklamada "Trabzonspor'un bu sezon şampiyon olabileceğini söyleyen Mustafa Reşit Akçay, "Trabzonspor, Hüseyin Çimşir ile bu sezon şampiyon olabilir. Buna Hüseyin Hoca ve toplum inanıyor. Trabzonspor'da lider oyuncularda var. Sörloth ve Sosa gibi... Trabzonspor'da Abdülkadir'ler de takıma enerji verecektir. Trabzonspor'un kalecisi Uğurcan Çakır çok önemli bir seviye atladı, Uğurcan şu anda 50 milyon TL'lik kaleci... Trabzonspor için bence o sene bu sene! En fazla yaklaştığı sene bu sene. Hüseyin Hoca'nın da bunu başaracak gücü var. Umarım Trabzonspor, Trabzon kentiyle bunu başarır. Kentin ve ülke futbolunun buna ihtiyacı var. Trabzonspor'un şampiyon olması sadece Trabzon kentinin şampiyonluğu değil, bence ülke futbolunun kazanması..." dedi.

"TRABZONLU OLDUĞUM İÇİN ŞOVENİST DEĞİLİM"

Mustafa Reşit Akçay ayrıca "Bursaspor'un şampiyonluğunda olduğu gibi... Bu durum çok az oluyor. Bu da dünyada Türk futbolunun kalitesinin artmasını sağlayacaktır. Ben fotoğrafa geniş bakıyorum. Açıklamalarım Trabzonlu olduğum için şovenist olarak yorumlanabilir. Bu açıklamaları şovenist olarak yapmadım, sadece fotoğrafa büyük baktım." diye konuştu.

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Tümü
  • PUAN DURUMU
  • FİKSTÜR
  • STSL
  • 1.Lig
  • İng
  • Alm
  • İsp
  • İta
  • Fra
  • Hol
TÜMÜ