Mustafa Denizli: "Fenerbahçe'ye yenilmek anormal değil"

Altay Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Fenerbahçe maçı sonrası konuştu.

Haber; Sporx.com
Abone Ol
Mustafa Denizli: 'Fenerbahçe'ye yenilmek anormal değil'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
30 Ağustos 2021 00:07
Altay Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Fenerbahçe karşılaşması sonrası açıklamalarda bulundu.

Karşılaşmayı değerlendiren Mustafa Denizli "Karşılıklı iyi mücadeleler oldu. Önde top tutamamanın sıkıntısını yaşadık. Bunları dert etmiyoruz, ileride aşarız. Bir takım mağlubiyetle tanışır. Fenerbahçe hak etti. Daha etkili oynadılar. Biz de iyi mücadele ettik. Taraftarımıza teşekkür ederim. Futbolcularımızı kutlarım. Bazı pozisyonlarda hata yaptık ama sorun değil. 2 puan ortalamasıyla gidiyoruz, bu bizim için ve bunun altına düşmemeliyiz. Futbolcularımın mücadelesi beni tatmin etti. Altay ligin renkli takımı olmaya devam edecek. Türkiye'de birçok insan lige yeni çıkan bir takımın, böyle bir fikstürde 6 puan alacağını düşünmez. Ancak karşınızda Fenerbahçe var ve ülkenin en güçlü takımlarından biri. Fenerbahçe'nin kazanmasında anormallik yok." dedi.Karşılaşmada bazı konularda zorluk çektiklerini kaydeden Denizli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Zaman zaman hata yaptık ama her şeye rağmen futbolcularımın özellikle ikinci yarıdaki isteği, mücadelesi son derece tatmin ediciydi. Neticede kaybettiğimiz takım Fenerbahçe, bu ligin en iyi kadrolarından birine sahip. Taraftarlarımız 90 dakika boyunca müthiş bir destek verdi. Futbolcularımız da bu desteğe layık olma için her şeyi yaptılar. Neticede Fenerbahçe'nin haklı bir galibiyet aldığını da söylemek yerinde olur. Hem taraftarımıza teşekkür ediyorum hem futbolcularımı her şeye rağmen, sonuç ne olursa olsun ortaya koydukları mücadeleden dolayı kutluyorum."

Denizli, mevki olarak saha yerleşiminde bazı zorluklar yaşadıklarını belirterek, şöyle konuştu:

"Ümit ediyorum ki bu arada bunların telafisi mümkün olabilir. Mecburiyetten bir rotasyon yapıyoruz takım içerisinde pozisyonlarda. Bunu yaptığımız gayet doğaldı. Geride bıraktığımız 3 maç itibarıyla 2 puan ortalaması yeni kurulmuş bir takım, bir alt ligden gelmiş bir takım için iyi bir veri. Tabii ki kaybetmeseydik çok daha mutlu olacaktık. Taraftarımız bizim yanımızda böyle olduğu müddetçe, biz içeride ve dışarıda aynı düşünceyle oynamaya devam edeceğiz. Ligin renkli, üretken, seyredilebilir bir takımı olmak için her şeyi ortaya koyacağız."


Tümü
TÜMÜ