•  
  Orman, Avcı'nın aldığı ücreti böyle açıkladı!..
 •  
  Bruma TRANSFERİNDE anlaşma tamam! İmza...
 •  
  Beşiktaş'a cevap verdi! ''Mats Hummels geldi...''
 •  
  G.Saray'dan transfer için İKİNCİ teklif de gitti!
 •  
  Ozan Tufan için teklif! "Bu sezon da bize verin"

Mustafa Cengiz ve Albayrak'ın Emre Akbaba açıklaması

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, sarı-kırmızılıların ikinci başkanı Abdurrahim Albayrak ve başkan yardımcısı Yusuf Günay, Emre Akbaba transferi için basın toplantısı düzenledi.

Kaynak: Sporx.com
Mustafa Cengiz ve Albayrak'ın Emre Akbaba açıklaması
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
17 Ağustos 2018 19:05
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve sarı-kırmızılıların ikinci başkanı Abdurrahim Albayrak ve başkan yardımcısı Yusuf Günay basın toplantısı düzenledi. Sarı-kırmızılı kulübün üç önemli ismi, Emre Akbaba'nın transferiyle ilgili olarak konuştu.

"EMRE AKBABA'YI BEN DE İSTİYORDUM"

Basın toplantısı kararını aniden aldıkları açıklayan Mustafa Cengiz, Değerli arkadaşlar, hepiniz hoş geldiniz. Bu basın toplantısını siz burada bekliyorsunuz diye yapma kararı aldık. Sizler kutsal bir görev bana göre yapıyorsunuz. Siz, sevgili Abdurrahim ve Yusuf kardeşim, dedi bana. Bu basın toplantısı önceden planlanmış bir basın toplantısı değil. Soracağınız soruları biliyorum, yaratılan baskıları ve taraftar üzerindeki baskıyı biliyoruz. Taraftarın istediği bir futbolcunun transfer olmasını bende istiyorum. Bende bir taraftarım. Bizim farkımız, onların adına sorumluluğu omuzlarımızda taşıyoruz." dedi.

"TAKIM YETERLİ DERKEN, EN KÖTÜYÜ BAZ ALDIM"
 
Sarı-kırmızılı taraftarlara mesaj gönderen Mustafa Cengiz, "Taraftarımızın beklentileri açık. Takım yeterli derken, her zaman en kötüyü baz aldım. Benim elimdeki elemanlar, çalışanlar, teknik heyet, dünyanın en değerli futbolcuları, en değerli insanlarıdır bende olduğu sürece. Ama iktisat ilminin doğusuna neden olan hiç bir zaman hiç bir şey için yeterli değildir. Galatasaray, Manchester, Barcelona, kendini update etmek zorundadır. Biz bu bağlamda, teknik heyetin isteklerini, yaptık." diye konuştu. 

"BİZ ARKADAN İŞ ÇEVİRMEYİZ"

Her şeyi açık olarak kamuoyu ile paylaştıklarını vurgulayan Mustafa Cengiz, "Bu asla ağlamak değildir, ben çocukluğumdan bu yana ağlamadım. Allah da kimseyi ağlatmasın. Taraftarımıza, camiaya, asla yalan söylemeyiz. Asla yalan söylemeyiz, arkadan iş çevirmeyiz, Bunu diyerek de asla rakiplerimize asla laf atma düşüncesinde değilim. Biz camia olarak, "rakibe saygı, kendimize saygı" dedik. Biz rakibe de saygı duyuyoruz, herken bildiği gibi yaşar. Biz kendi doğrularımızla ve yanlışlarımızla sorumluyuz. Biz, yönetim olarak başka camiaları yorumlamak haddimize değil." ifadelerini kullandı. 

"KAVGAYA ALET OLMAYIZ, CAMİALARI BİRBİRİNE..."

Fenerbahçe'nin Emre Akbaba girişimiyle ilgili soru üzerine konuşan Mustafa Cengiz, "Biz bu zorlu şartlarda kavgaya asla alet olmayız. Geçici tatminler için camiaları asla birbirine düşürmeyiz. Biz rakiplerimize, hangi durumda olursa olsun çok saygılıyız. Göztepe maçında seyircilerimiz çok yoruldu  ve çok azap çektiler, biz Pazar günü Göztepe taraftarını en iyi şekilde ağırlayacağız." dedi. 

"EMRE AKBABA'NIN GALATASARAYLILIK DURUŞU"
 
Transfer ettikleri Emre Akbaba'nın Galatasaray'a gelmek istediğine vurgu yapan sarı-kırmızılıların başkanı "Emre'nin sergilediği tavır Galatasaraylılık duruşudur. Tüfek icat oldu mertlik bozuldu, profesyonel hayatta bunlar bulamayız. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu'na da çok teşekkür ediyoruz. İnşallah taraftarımız da Emre Akbaba'yı karşılar. Fakat, çözümler ve ihtiyaçlar bitmez. Bu bağlamda sizleri de kutluyorum." açıklamasını yaptı. 

MUSTAFA CENGİZ'İN FENERBAHÇE SÖZLERİ
 
Fenerbahçe'nin Emre Akbaba'yı almak istemesinin fiyat artışına neden olduğu yönündeki bir yoruma cevap veren Mustafa Cengiz, "Fenerbahçe bizim çok değerli bir rakibimiz. Biz, onların resmi bir teklif vermediğini biliyoruz. Resmiyete intikal etmiş bir durum yok. Bir takım söylemler var. biz kendimizden sorumluyuz. Rakibi küçümsediğimden ve ya aşağılandığından dolayı değil, korkmuyorum da. İsterdim ki Emre bize bedava gelsin ama mümkün değil. Profesyonel dünyada para vermek durumundasınız." dedi. 

"OYUNCU SATMALIYIZ, YOKSA 3 MİLYON EURO CEZA..."
 
Galatasaray'ın oyuncu satması gerektiğini söyleyen Mustafa Cengiz, "Çok ciddi Ankara ile temaslara ihtiyaç var. Allah utandırmasın ve devamını getirsin. Bizim bir hayalimiz var. Roma bir günde kurulmadı, bizim de öyle olacak. Hem TL'de hem kurda bir sisteme oturtmak istiyoruz. Şu an en doğru transfer Muğdat transferi gibi duruyor. Ülkemizin içerisinde bulunduğu durum geçici. Çok dinamik ve genç bir nüfusa sahibiz, bunlar geçecek. İnşallah Türk parası de gerçek değerini bulacak ve Türk parasıyla kontratları yapacağız. Carole 750'ye gitti. Şu anki açığımız 3.350 milyon euro. Mayıs 2019'a kadar bunu kapatamazsak 3 milyon euro ceza yeriz. Becerikli bir yönetim olarak futbolcu satmaya çalışmalıyız." açıklamasını yaptı. 

ABDURRAHİM ALBAYRAK'IN SÖZLERİ


Bir insan 'Ben Galatasaraylıyım, Fenerbahçeliyim veya Beşiktaşlıyım' diyorsa, ben ona fazla mani olamam. Onda takım ruhu var. Heyecanına mani olmak istemem. Ben onun içindeki aşkı zedelemek istemem. Ben bir futbolcu için bir camiayı üzmek istemem. Bir futbolcu olarak bulabilirsiniz ama camiayı kurmamalısınız. Fikret Başkan, Serdar Bilgili başkanla da diyaloğumuzu iyiydi. Ama önceden ben onlardan bir şey alabilir miyim dediğimde "Sizde iyi oynar, taraftar bana yüklenir" dedikleri zaman ben almam. Dün akşam kendi kendime panikledim. Kimse yoktu evde yalnızdım. Gerçekten bir insanın nasıl paniklediğini yaşadım. Dün gece benim için kabustu, inanılmaz bir geceydi. Hesap ettiğimiz paranın dahada altına mal ettiğimiz için mutluyum." dedi.

MUSTAFA CENGİZ: "BORÇLARIMIZI TL'YE ÇEVİRDİK"

Sarı-kırmızılı kulübün güncel borç durumu hakkında bilgi veren Mustafa Cengiz, "Özellikle taraftarlarımıza desteğini yitirmemelerini istiyorum. Galatasaray'ın belli kasa kolaylıkları ve harcamaları ile değil, paylaşarak, bölüşerek Galatasaray'a sahip çıkarız. Kombineler bitmek üzere, orada da değiliz. Biz inşallah, şartlar el verdiği ölçüde, Galatasaray'ı mali açıdan pozitif, yapacağız. Desteğinizi esirgemeyin diyoruz. Bizim yaklaşık yüzde 70'e yakın borçlarımız kısa vadeli idi, 35'e yakın uzun vadeli idi. 15 gün öncesine kadar bunu tersine çevirdik. Buradan Ziraat Bankasına ve Denizbank'a çok teşekkür ediyorum. Banka sahiplerine çok teşekkür ediyoruz. 380 milyon TL'lik bu dönemde, yeniden yapılandırmaya gittik. Borçların yüz 70'ini uzun vadeye aldık. Tamamını Türk Lirası yaptık. Bunu da sevgili ekonomi ile ilgili tüm taraftarlarımıza iletmiş olayım." diyerek sözlerini noktaladı.

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
3 TL'ye dünyaları kazandılar. Sen de kazanmak için hemen tıkla!


Tümü
 • PUAN DURUMU
 • FİKSTÜR
 • STSL
 • 1.Lig
 • İng
 • Alm
 • İsp
 • İta
 • Fra
 • Hol
TÜMÜ