Mustafa Cengiz, "Falcao, R.Madrid ve Atletico'yu reddetti"

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Real Madrid ve Atletico Madrid'in transfer tekliflerine rağmen Radamel Falcao'nun Galatasaray'ı seçtiğini açıkladı.

Haber; Sporx.com
Mustafa Cengiz, 'Falcao, R.Madrid ve Atletico'yu reddetti'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
09 Kasım 2019 15:46
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Real Madrid Başkanı Florentino Perez'in Radamel Falcao transferinden dolayı kendilerini tebrik ettiğini açıkladı.

Real Madrid ve Atletico Madrid'in Radamel Falcao'yu transger etmek istediğini dile getiren Mustafa Cengiz, "Madrid'de Florentino Perez ile birlikteydik. Bilvesile Florentino Perez ve Real Madrid yönetimine teşekkür ediyorum. Kaliteli insanlar ve çok iyi ağırladılar hem takımımızı, hem bizler. Bizi tebrik etti yemekte. "Ben neden tebrik ettin sevgili Perez" dediğimde, "Çünkü, biz Falcao'yu çok istedik, kendisiyle irtibat kurduk, kendisi bize 'Hayır, ben Galatasaray'a gideceğim.' cevabını verdi." Arkasından diğer Madrid takımı da teklif yapmış ve her ikisini de reddetmiş. Biz bunu Falcao'dan veya başkalarından değil, bizzat Perez'den dinledik. En az 15 kişi" dedi.

Falcao'nun Monaco'nun 9 milyon euroluk sözleşme uzatma teklifini reddettiğini ve Galatasaray'a para için gelmediğini ifade eden Cengiz, "Falcao, büyük bir karakter. Çok değerli bir insan. Galatasaray'ı çok istedi. 1 ay çalışamadı. Geldiğinde, sizin de izlediğiniz gibi, ölümüne defansa gidip top çıkarmaya da çalıştı. Topukta bir ödem oluştu. Onu yetiştirmeye çalıştı. Şundan emin olun, para için gelmedi buraya. Çok yakın biliyorum. Kendisine 8.5 milyon euro garanti ve bonuslarla birlikte 9.5 milyon euro'ya yakın Monaco'nun iki yıl uzatma teklifini reddedip geldi" şeklinde konuştu.Tümü
TÜMÜ