Muslera'dan çok konuşulan hareket!

Uruguay Milli Takımı'nın kadrosunda yer alan Fernando Muslera, antrenman sırasında cep telefonuyla konuşunca gündem oldu.

Haber; Sporx.com dış haberler
Muslera'dan çok konuşulan hareket!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
12 Haziran 2019 13:45
Uruguay Milli Takımı'nın Copa America kadrosunda yer alan Galatasaraylı kaleci Fernando Muslera, antrenman sırasında oldukça tartışılan bir hareketin altına imza attı.

Fernando Muslera, idman sırasında yanında bulunan telefonu çalınca, bir anda çalışmaya ara verdi. Telefonunu açan Muslera, arayan kişiyle konuşmaya başladı. Bu sırada saha kenarında bulunan bir kişi ise Fernano Muslera'nın o anlarını videoya çekti.

Telefonla konuştuğu sırada videoya çekildiği fark eden Muslera, kenardaki kişiye tepki gösterdi. Muslera, "Ne yapıyorsun sıska? Sen, beni çekemezsin! Beni çekemezsin!" diye bağrındı. kenarda kişi ise "Üzgünüm, telefonla konuşuyordun" diyerek Muslera'ya yanıt verdi.

Fernando Muslera'nın bu hareketi, Uruguaylılar tarfından sosyal medyada eleştiri topladı. Uruguaylı gazeteci Sebas Giovanelli, "Muslera'nın bir açıklaması olabilir ama idmanda telefon kullanması kabul edilebilriş bir durum değil" yorumunu yaptı.

Uruguay Futbol Federasyonu, konuyla ilgili bir açıklama yapmazken, Muslera'nın "nomofobia" yani cep telefonunun yanında bulunmama korkusuna sahip olabileceği öne sürüldü.

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Tümü
TÜMÜ