Müjdat Gezen açıkladı! Uğur Dündar'ın tarihi teklifi

Müjdat Gezen, Fenerbahçe'nin eski ve yeni Divan Başkanları olan Vefa Küçük ve Uğur Dündar'ın arasındaki diyaloğu aktardı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Müjdat Gezen açıkladı! Uğur Dündar'ın tarihi teklifi
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
15 Ağustos 2022 12:18
Cumhuriyet gazetesi yazarı Müjdat Gezen, Fenerbahçe'nin eski ve yeni Divan Başkanları olan Vefa Küçük ve Uğur Dündar'ın arasında geçen konuşmayı köşesinde paylaştı.

İşte Müjdat Gezen'in yazısındaki o bölüm:

"Okulumuzun boza günlerine birlikte giderdik. Kemal, Uğur, Vefa, ben. Vefa Küçük iyi bir Fenerbahçelidir. Uğur da öyle. En son Fenerbahçe Divan Kurulu Başkanlığı için karşı karşıya geldiler. İkisi de bu büyük camiaya yararlı olmak istiyorlardı. Seçimi Uğur kazandı. Vefa kendisini tebrik etti. Geçenlerde Uğur, Vefa'nın hasta olduğu haberini alınca kendisini aramış. Telefon açılmamış. Bir arkadaşına Vefa'nın sağlık durumunu sormuş, "Acaba telefonumu duymadı mı, yoksa hasta mı" diye. "Hasta" demiş arkadaşı. Ertesi gün bir daha aramış ve bulmuş Vefa'yı. "Vefa, lafı hiç dolandırmadan sana bir teklifte bulunuyorum, eğer sağlığına iyi gelecekse sana divan başkanlığı görevini şu anda devretmeye hazırım kardeşim" demiş. Vefa çok duygulanmış.

Vefa pek çok anlama gelen bir sözcüktür. Bu meselede her anlamı yüklü. Vefa iyi bir adamdır. Uğur'dan hiç söz etmeye gerek görmüyorum. Yarım asrı aştı dostluğumuz. Onu herkes tanıyor, biliyor. Dürüstlük anıtıdır. Vefa'ya yaptığı teklif samimidir, içtendir. "Bırakır mısın Vefa'ya?" dedim. "Şu anda, dedi, sağlıktan daha önemli ne var Müjdat?" Fenerbahçe büyük camiadır. Atatürk'ün izinde gider hep. Tıpkı Uğur ve Vefa gibi. Ali Koç gibi..."

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
TÜMÜ