Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Morey: "Rockets, Warriors'ın en zorlu rakibi olacak"

Rockets genel menajeri Daryl Morey, Golden State Warriors'ın üst üste üçüncü şampiyonluğu hedef aldığı bu yılda, geride bırakmaları gereken "en zorlu rakibin" Houston olduğuna inandığını söyledi.

Rockets genel menajeri Daryl Morey, Golden State Warriors'ın üst üste üçüncü şampiyonluğu hedef aldığı bu yılda, geride bırakmaları gereken "en zorlu rakibin" Houston olduğuna inandığını söyledi.

"Golden State'ten sonra bu takımlarla yarışabileceğimizi düşünüyoruz. Tüm bu hamlelerle, kendimizi en zor rakipleri olarak konumlandıracağız."

Morey ayrıca, son takas tarihinin ekibine çok ihtiyaç duyulan bir kadro esnekliği yaratmasına izin verdiğini de belirtti:

"Önümüzdeki günler ve geleceğe yönelik oyuncu eklemek adına, bu yıl da kontrat ödemeleriyle kadroda esneklik yaratabildik. Yol üzerinde oyuncuları eklemek çok daha kolay olacak."

HOUSTON'IN İKİ HAFTASI KALDI


Mevcut listeye bakıldığında, Rockets'ta iki yönlü kontratları ublunan Vincent Edwards ve Danuel House hariç sözleşmeli sadece 12 oyuncu bulunuyor.

CBA kurallarına göre, Houston'ın önümüzdeki iki hafta içinde kalan iki boşluğu doldurması gerekecek, böylece en az 14 oyuncuya NBA maaşları ödenmiş olacak. Gelecek üç hafta içinde, Houston'ın kadrosunun son haline gelmesi gerekiyor.

Warriors, önceki yıl Houston'ı 7 maçlık bir konferans finalleri serisinde elemiş ve NBA Finallerine yükselmişti.