Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Monta Ellis'in en iyi "We Believe" kadrosu hikayesi!

Eski Golden State Warriors yıldızı Monta Ellis, 2007'deki "We Believe" Warriors kadrosuyla ilgili en iyi hikayesini anlattı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Eski Golden State Warriors yıldızı Monta Ellis, 2007'deki "We Believe" Warriors kadrosuyla ilgili en iyi hikayesini anlattı.

SLAM Dergisi'ne verdiği röportajda Ellis, o yılın özel kadrosundan bahsetti:

SLAM: En iyi "We Believe" Warriors hikayen nedir?

"Ellis: İnsanların pek konuşmadığı şey, o yıl, koç Don Nelson bile gazetede bizim playofflara gidemeyeceğimizi söylemişti. Gelecek yıl için hazırlanmaya ve draftta neler alabileceğimizi görmeye başlayabileceğimizi açıklamıştı. Takımda çok tecrübeli adamlar vardı ve ben genç ve aç bir adamdım, beraber bunu çok ciddiye almıştık. O zaman hepimiz ekip olarak bir araya gelmiştik. Sanırım son 22 maçın 18'ini falan kazanıp playofflara 8. sıradan girmiştik. O yakaladığımız seriyle, bu deliceydi."

Don'ın bu söylemesi hoşumuza gitmemişti. Böylece hepimiz bir takım olarak bir araya geldik ve sahaya çıkarak oynamıştık. Saha dışında, bir adamı diğer 12 veya 13 adamdan ayrı göremezdiniz. Beraber akşam yemeği yerdik. Ne yaparsak yapalım, hep birlikteydik. Bu da basketbol sahasına taşındı. Sahadayken, işler istediği gibi zorlaşsın, hep birlikte kalabilmiştik. Sinirlendiğimiz anlar da oldu. Ama kimse bunu kişisel bir seviyeye taşımamıştı. Herkes 'Pekala, sadece daha iyi olmaya çalışıyoruz.' diyordu. Bunu görmüştük. Herkesin daha iyiye gittiğini, takımın da daha iyi olduğunu görmüştük. Biz de böyle devam ettik."

SLAM: Dallas'a karşı o ilk tur serisinde yükselmeniz hakkında konuşabilir misin?

Ellis: O seride olan şey, Don Nelson ve Mark Cuban'ın o dönemde aralarında kişisel bir durumları olmasıydı. Don Nelson o maçta çok iyi koçluk yapmıştı. Bize tam olarak neler olacağını söylemişti. Bize Dirk'ün yapacağı her hareketi anlatmıştı. Jason Terry'nin yapacağı her şeyi anlatmıştı. Her şeyi. Onları etkimiz altına aldığımızı bildiğimiz an, 1. maçta kadrolarını, bizimle ölçüşebilmek için değiştirdikleri andı. Bunu anladığımız andan itibaren, şovu biz yürütmüştük."