Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Mitchell: "Fauller çalınmadı, ben de daha agresif oynadım"

Utah Jazz'in yıldız ismi Donovan Mitchell, dün gece takımın Houston Rockets'a karşı pes etmeyip seriyi 5. maça götürdüğü karşılaşmada attığı 31 sayısından konuştu.

Utah Jazz'in yıldız ismi Donovan Mitchell, dün gece takımın Houston Rockets'a karşı pes etmeyip seriyi 5. maça götürdüğü karşılaşmada attığı 31 sayısından konuştu.

31 sayının 19'unu son çeyrekte atan Mitchell, "Eve gitmek istemiyorum. Maçların kalanını kanepede uzanarak izleme niyetim yok." şeklinde konuştu ve son çeyrekte neden daha agresif oynadığını şu şekilde belirtti:

"Faullerin çalınmadığını görünce, daha agresif olmam gerektiğini farkettim. Bence fauller vardı, ama çalınmıyorlardı. Demek ki temasa rağmen oynamaya devam etmeliydim. 'Tamam, bu gece sana düdük çalmıyorlar. Daha da agresif olman lazım.' dedim."

"Özgüven seviyesi 0'dan 100'e çıktı. Tabii 0'dan (sıfır) diyemem, ama çok hızlı çıktı. Benim için en önemli şey, sakinliği korumaktır. Yalnızca atabiliyorum diye şut atmak değil, doğru oyunları ortaya koymak. En memnun olduğum konu, rahat durmamam oldu. Boyalı alana girip durdum."

"Takım arkadaşlarımın arkamda olması tabii ki çok önemliydi, denediğim şutları tekrar denemem için bana cesaret vermeleri ve sıkıntılı anlarımda geri çekilmemem için yanımda olmaları..."

Mitchell'ın harika performansı şu şekildeydi: