Misfits son iki oyuncusuyla da yollarını ayırdı

Üç oyuncusuyla geçtiğimiz ay sözleşme yenilemeyen Misfits, kalan iki oyuncusunu da serbest bıraktı.

Geçtiğimiz ay, ELEAGUE Major: Boston'da elenmelerinin hemen ardından Misfits'in üç oyuncusunun sözleşmelerinin bittiği ortaya çıkmıştı. Sean "seang@res" Gares, Shahzeb "ShahZaM" Khan ve Hunter "SicK" Mims, takım ile sözleşme yenilememiş ve boşa çıkmıştı. Bu üç oyuncudan ShahZaM yenilenen OpTic Gaming kadrosunda, SicK ise Rogue'da kendilerine yeni yuva buldular. Efsanevi IGL seang@res ise hala boşta.

Takım, sözleşmeli son oyuncuları Fransız ikili David "devoduvek" Dobrosavljevic ve François "AmaNEk" Delaunay'ı da serbest bırakarak CS: GO kadrosunu tamamen dağıtmış oldu. Misfits'in CS: GO'dan geçici bir süre çekileceğinin sinyalleri ESL Pro Lig lisanslarını yenilememeleriyle konuşulur olmuştu.

Misfits'ten serbest bırakılmaları sonucu devoduvek - AmaNEk ikilisinin 10 ay geçirdikleri ABD'den Avrupa'ya dönüp Fransa bazlı bir takıma katılmaları veya Fransız oyuncularla yeni bir takım kurmaları bekleniyor. İkili, Misfits'teki dönemlerinde kısmen başarılı olmuş; üst üste iki CyberPowerPC Extreme Gaming Series turnuvasında finale ulaşmayı başarıp DreamHack Open: Tours 2017 ile ESL Pro Lig Sezon 6 Finalleri'nde yarı finalle sonuçlanan başarılı performanslar göstermişti.

Yazar: Ali "Maxxie" Or - @MaxxieCSGO

Sporx Anasayfasına Dön