Milli Savunma Bakanlığı personel alımı için hangi şartlar gerekir?

Milli Savunma Bakanlığı ve Kuvvet Komutanlıkları personel alımı yapacaklarını resmen açıkladı. Peki Milli Savunma Bakanlığı ve Kuvvet Komutanlıkları'na personel alımı için hangi şartlar gerekli? İşte yanıtlar... Başvurular, www.msb.gov.tr'den yapılacak.

20 Mart 2017 14:45
Milli Savunma Bakanlığı personel alımı için hangi şartlar gerekir?
Milli Savunma Bakanlığı ve Kuvvet Komutanlıkları personel alımı için başvuruların alındığını ilan etti. Resmi olarak Milli Savunma Bakanlığı ve Kuvvet Komutanlıkları'ndan yapılan açıklamada en az lise mezunu personeller alınacağı açıklandı. Peki Milli Savunma Bakanlığı ve Kuvvet Komutanlıkları personel alımı için şartlar ne? Milli Savunma Bakanlığı ve Kuvvet Komutanlıkları personel alımı için neler yapmak gerekiyor? Bu sorulara yanıt aşağıda yer alıyor.
MSB VE KUVVET KOMUTANLIKLARI İÇİN AÇIKLAMA /  Personel alımı resmi olarak ilan edildi. Milli Savunma Bakanlığı resmi web sayfasında yayımlanan bir ilan ile bünyesine memur alımı yapacağını kamuoyuna duyurdu. Milli Savunma Bakanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarına çok sayıda memur alımı yapacağını bildirdi. Başvuruları www.msb.gov.tr resmi web sayfasından 06 Şubat 2017 tarihine kadar yapılması gerekiyor.

Başvuru Şartları; - Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, - 18 yaşını doldurmuş olmak, - Kamu haklarından mahrumu bulunmamak, - Kamu kurumlarında 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi görevlerde çalışmamak, - Sözleşmeli subay, astsubay, er ve uzman erbaş olarak çalışıyor olmamak, - Güvenlik soruşturmasından olumlu olması, - Lisans, Ön lisans ve Ortaöğretim mezunları 2016 KPSS'den asgari bir puan almak

Sınav İçin Gerekli Belgeler; - Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, - Diploma ve geçici mezuniyet belgesi aslı ve fotokopisi, -Sertifika aslı ve fotokopisi, - Ruhsat ve ehiyet aslı ve fotokopisi, - KPSS sonuç belgesi, - YDS sonuç belgesi, - İş Talep formu, - Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırma formu, - Adli Sicil kaydı,- 12 adet vesikalık fotoğraf.

Sınav Nerede Yapılacak? / Uygulamalı sınav Ankara'da uygulamalı sınav merkezinde yapılacaktır. Uygulamalı sınavı geçen adaylara mülakatı Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığında olacaktır. 
Kaynak: Sporx.com
Daha fazla göster
yukarı ok