Milli cimnastikci Ayşe Begüm Dünya ikincisi!

Milli cimnastikci Ayşe Begüm Onbaşı, Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası tek kadınlar finalinde dünya ikincisi oldu.

Haber; AA, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Milli cimnastikci Ayşe Begüm Dünya ikincisi!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
17 Haziran 2022 21:17
Red Bull sporcusu Ayşe Begüm Onbaşı, Portekiz'de düzenlenen Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası tek kadınlar finalinde gümüş madalya kazandı.

Türkiye Cimnastik Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Guimaraes kentinde düzenlenen organizasyonun tek kadınlar finalinde mücadele eden Ayşe Begüm Onbaşı, aldığı 20.350 puanla dünya ikincisi oldu.

"MADALYAM TÜRK HALKINA ARMAĞAN OLSUN"

Portekiz'de düzenlenen Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası tek kadınlar finalinde gümüş madalya kazanan milli cimnastikçi Ayşe Begüm Onbaşı, büyük bir gurur yaşadığını belirtti.

Üst üste ikinci dünya şampiyonasından da madalyayla dönen Red Bull sporcusu Ayşe Begüm Onbaşı, "Çok çalıştık ve emeklerimizin karşılığını aldığımızı düşünüyorum. Madalyam Türk halkına armağan olsun." ifadelerini kullandı.

Türkiye'ye bir büyük başarı daha kazandırdığı için çok mutlu olduğunu dile getiren Ayşe Begüm, şunları kaydetti:

"Dünyanın en iyi cimnastikçileri arasında mücadele etmek ve dünya ikinciliği elde etmek bizim için çok önemliydi. Ülkeme bu gururu yaşattığım için çok mutluyum. Üst üste iki dünya şampiyonasında da madalya kazanmış oldum. Bu büyük başarıyı başta antrenörüm ve ekibim olmak üzere bana her zaman destek olanlara ve tabii ki ülkeme armağan ediyorum."

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
TÜMÜ