Metayı takip edenler ama onun esiri olmayanların programı META'ya hoşgeldiniz.

Metayı takip edenler ama onun esiri olmayanların programı META'ya dün yapılan yayın ile başladı. META'da Kaan "Secondbest" Kural ve Kürşad "Regarnur" Demirer sunuculuğu üstlenirken her hafta sürpriz konuklar programa dahil olacak.

META'nın ilk haftasının konusu genel itibari ike takımlarım yaptığı transfer tercihleri üzerine oldu. Secondbes takımların koreli transferler tercih ettiğinden ve bu transferlerin üst düzey tercihler olduğundan uzun uzun bahsetti.

İlk olarak 1907 Fenerbahçe üzerine konuşmaya başlayan ikili Japone ve Move'un gidişini değerlendirirken onları aratmayacak 2 transferin gerçekleştiğini bildirdi. İkili sözlerine, giden ikilinin yerini alan Chaser Ve Zersting'in çok değerli ve çok kaliteli oyuncular olduğunu sözlerine ekledi. Geçen sezon takım kalitesi açısından bir hayli yüksek bir konumda olan Fenerbahçe'nin yeni sezonda da bu konuda bir farklılık yaşamadığı konuşulan bilgilerin arasındaydı.

İkilinin konuşmalarından dökülen diğer sözler isse şöyle; Daha öncelerinde Frozen etrafında dönen bir takım kompozisyonu olan Fenerbahçe'nin oyun planı şimdi değişecek gibi gözüküyor. Zersting'in sahibi olduğu büyük şampiyon havuzu ve yeni ormancı ile tam anlamıyla yeni bir ambalajla sahaya inecektir 1907 Fenerbahçe. Takım, agresif mi defansif bir yapıda mı oynayacak? ya da genel olaraknasıl bir performans gösterecek?, bunları lig başlamadan söylemek mümkün değil ama ligimizdeki yeni transferlerle birlikte her takım gibi Fenerbahçe'nin de işi zor.

İkilinin 1907 Fenerbahçe'nin ardından mercek altına aldığı takım, TBF Finalde 1907 Fenerbahçe'ye yenilen BAUSupermassive oldu. Bu sezon tamamen Türk oyunculardan oluşan bir takımdan, yabancı transferler ile birlikte çok uluslu bir takım olan SUPMASS, dışarıdan GBM ve Snowflower'ı kadrosuna kattı. META'nın tbu oyuncular için değerlendirmesi ise şu şekilde. İki oyuncunun da birbirinden farklı oyun stili mevcut. Snowflower'ın karar verme yetisi çok ileri seviyede. Bu özelliğini iyi değerlendirebiliceği konusunda hiç şüphemiz yok. Kendisi dünya çapında destek oyuncu sıralaması yapılsa ilk 20'ye girebilecek kadar değerli bir oyuncu. Diğer yanda GBM bundan birkaç yıl önce Faker'dan dan sonraki en değerli orta koridor oyuncusu olarak bahsedilen biriydi. Eski performansına göre düşüş yaşadığı bir gerçek ama ondan bir ankakuşu gibi yeniden doğuş bekleyebiliriz. Oyuncu büyük bir ivme kazanıp kendini gösterebilir.

Program tüm hızıyla devam ederken SupMass yerini DP'ye bıraktı. İkilinin takım hakkındaki yorumları şu şekilde oldu. "DarkPassage.Dominos dünya çapında en değerli orman oyuncuları arasında yer alan KaKAO'yu bünyesine katmış durumda. Oyuncu her ne kadar büyük ve yetenekli olsa da takıma ve lige nasıl uyum sağlıyacağı merak konusu. Takımın bir diğer oyuncusu Orta koridor oyuncusu Lucete. Rekabetçi sahnenin en deneyimli oyuncularından biri olan Lucete'nin bu deneyiminden korkmamak elde değil. Şu anki Darkpassage kadrosu eğer potansiyeline ulaşırsa onları KMF ve TBF şampiyonu olarak görmemek elde değil. Kağıt üstünde çok üstün ama ligte çok engelleri var bunları aşabilirlerse çok büyük başarı elde edebilirler."

İkilini diğer takımlar hakkındaki görüşleri ise şu şekilde oldu;

Galakticos, yabancı transfer tercihlerini İsveçli'lerden yana kullandı. Takımın tercih ettiği yabancı oyunuclar yükselme liginden de tanıdığımız BackLund ve Viking oldu. Yerli taraftan da geçen seneye 1907 Fenerbahçe kadrosunda başlayan fakat kötü davranıştan aldığı 1 yıllık ceza ile vadide kendini söterme şansı yakalayamayan J1MMY, bu sene Galakticos forması giyecek. Ligin seviyesi çok yükseldiği için bu kadro ile en zayıf iki halkadan biri olarak görülen Galakticos karşılaştıkları takımları kötü günü, onların iyi gününe denk gelmesi gibi etkenlerle bizi şaşırtabilirler. Aynı şekilde oyuncuların çok iyi bir kimya tutturması ve vadide hepimizi şaşırtacak bir performans göstermesi mümkün. J1MMY genç nesilin en değerli adcsi konumunda. Pişme süresi geçtikten sonra ligte büyük bir fark yaratma imkanı var.

HWA gaming kadorsunda tek bir değişikliğe gitti. Takımın yıldızı konumunda olan Xico'nun Brezilya transferinden sonra yerini oyuncunun boşalan koltuğunu Ninja aldı. Ninja bir çok ligde oynamış bir gezgin. Daha öncede ligimizde Darkpassage forması ile kendisini  görme şansımız olmuştu. Yeni kadrosu ile birlikte zayıf halkalardan birisi olarak görünen HWA Gaming'in avantajlarından biri, takımın genelinin uzun süredir birbiriyle oynamış olması olması ve sinerjiyi yakalamak için pek fazla çaba göstermeyecek olmaları. Takım, rakiplerinin tam olarak oturmadan önemli galibiyetler almak zorunda.

Royal Bandits, Oyun.Hizmetleri'nin slotunu almalarıyla birlikte tekrar Şampiyonluk Ligine döndü. Lige güzel bir giriş yapan takım, yaptığı transferlerlede adından çokça söz ettirdi. Yıldızlar karması olarak görünen takım şuan ligteki en önemli orta koridor oyuncularından birine Cepted'e sahip. Cepted, Faker'ın veliahtı olarak gösterilen bir oyuncu. ŞL'de nasıl bir performans göstericek ne gibi etkiler yaratacak hepimiz merakla bekliyoruz.

Team Aurora tek türk orta koridor oyuncusuna ve ligimizdeki  tek koreli adc'ye sahip takım. Naru'nun 2 sene sonra yepyeni bir takımda olması uyum sağlamasında sorun yaratacak mı? merak konusu. Bu seneki rakip orta koridorlar arasında işi zor gibi gözüken Naru'nun bu seviyedeki bir rekabeti nasıl karşılayacağı bizi heycanlandıran bir detay. Wisdom, Naru ile sinerji yakalarsa güzel performans gösterebilir diğer yandan Rain'in kendi potansiyelini bile git gide aştığı yönünde söylentiler var. Oyuncudan beklentiler çok fazla. Eğer Rain, bu beklentiyi karşılayabilirse, takım liderlik yarışında önemli bir yer elde edebilir.

Youth Crew yaptığı yeni transferler güç olarak çok değişmeyecektir ve ligi orta sıralarda bitirecektir. Mojito ve Elwind'in bu konuda biraz insiyatif alması gerekir aksi gibi takımda büyük oynamalar olmayacaktır.

Programın kalanında Naru ve Supermassive genel menajeri USCG programa konuk oldular ve değişen lig sisteminin daha iyi olduğunu, alınan her kazanmanın daha değerli olduğuna değindiler. Maç serilerinin 2 maçtan tek maça inmesinin daha olduğundan bahseden Naru "önceki sistemde ilk maçı kaybeden ikinci maça zaten kazanmıycam  diyerek morelman düşük başlıyordu" dedi. Böylelikle lig sisteminin git gide daha ileriye taşındığı konusunda hem fikirler.

 


Sporx Anasayfasına Dön