Merakla beklenen PlayStation 5 detayları belli oluyor!

Bildiğiniz gibi PlayStation 5 ile ilgili birçok tahmin yapıldı.

Ne zaman çıkacağı ve hangi özelliklere sahip olacağı hakkında ortaya atılan iddialar 18 Mart Çarşamba günü resmi kaynaklar tarafından detaylandırılacak. PlayStation resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda yeni oyun konsolunun özelliklerini sabah saatlerinde paylaşılacağını haber verdi. Yani yarın PlayStation 5 detayları ortaya çıkacak!
PlayStation 5 detayları belli oluyor

Microsoft yakında çıkması planlanan olan Xbox Series X'in özelliklerine dair açıklamalar yapmıştı. Sony de PlayStation 5 için yapacağı bir etkinlik ile özelliklerini detaylandıracağını doğruladı.

PlayStation 5'in sistem mimarları arasında yer alan Mark Cherny liderliğinde PlayStation'ın blog sayfasında konsolun bazı özellikleri detaylandırılacak.

Konsol hakkında şu ana kadar bildiklerimiz ise tıpkı Xbox Series X gibi 7nm Zen 2 mimarisine dayanan özel yapım bir AMD CPU ve AMD'nin Ray Ray-tracing özellikli Radeon Navi ailesinden GPU'larını kullanması bekleniyor.

Bunun yanında bir de PlayStation 5, Xbox Series X gibi bir SSD ile birlikte gelebilir ve 8K grafikleri destekleyebilir. Yeni yayımlanacak özelliklerde her şey ortaya çıkacak.

Çıkış tarihine dair de ayrıntıların ortaya çıkacağı paylaşımın dışında elimizde PlayStation 5'in PS4 oyunlarıyla uyumlu olacağı ve 2020 yılının yaz aylarına doğru kullanıcılara ulaşacağı söyleniyor.

Kaynak: Shiftdelete.net


Sporx Anasayfasına Dön