Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Memphis, Ja Morant'i hafta hafta değerlendirecek

Memphis Grizzlies, geçtiğimiz Pazartesi'den bu yana kendisine rahatsızlık veren sırtı nedeniyle, yıldız çaylağı Ja Morant için haftada bir değerlendireceği bir yaklaşım izliyor olacak.

Memphis Grizzlies, geçtiğimiz Pazartesi'den bu yana kendisine rahatsızlık veren sırtı nedeniyle, yıldız çaylağı Ja Morant için haftada bir değerlendireceği bir yaklaşım izliyor olacak.

Morant, ilk başta Memphis'in Indiana Pacers'a karşı oynadığı maçta sırt ağrıları geçirmiş ve bu sakatlık, Cuma gecesi ağırlaşmıştı. Takım, kendisini tekrar eski haline getirmek için kısa süreli bir boşaltma süresinin gerekli olduğunu belirtti.

20 yaşındaki çaylak, NBA kariyerinin ilk ayında, takım için bir yıldız oldu ve 18.6 sayı ile 6.4 asist ortalamaları yakaladı. Yokluğunda, Tyus Jones genç takımla daha büyük bir rol oynayacak.

DAHA ÖNCE BÜYÜK BİR SAKATLIK GEÇMİŞİ YOK

Morant, takımı ile Minnesota'ya yolculuğunda birlikte seyahat etmedi. Timberwolves ile oynanan maçtan sonra, takım bir maçlığına eve dönecek ve sonra da dört maçlık bir deplasman yolculuğuna çıkacak.

Bu, Morant'a ilk kez koyulan bir spazm teşhisi, fakat kendisinin ilk dinlenmesi değil. Yük yönetimi için, Kasım ayının ortalarında arka arkaya gecelerde oynanan maçların ikincisinde oynamamıştı.

Morant, Murray State'de oynadığı iki seneden sahada kalma konusunda sıkıntı yaşamasa da, ancak yaz aylarında bir diz ameliyatı geçirmişti.