Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Melo: "Şampiyon olamadan, huzura kavuşamam..."

Los Angeles Lakers forveti Carmelo Anthony, Lakers'a katıldıktan sonra artık "yüzüksüz" emekli olma fikrinin aklına yatmadığını belirtti.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; Twitter
Los Angeles Lakers forveti Carmelo Anthony, Lakers'a katıldıktan sonra artık "yüzüksüz" emekli olma fikrinin aklına yatmadığını belirtti.

Anthony, The Daily Show with Trevor Noah'da şunları söyledi:

"Kanıtlamaya çalıştığım bir şey yok. Lakers'ı tercih etmeseydim, elimden gelen her şeyi vermeme rağmen şampiyonluğa ulaşamadığımın bilincinde ve huzur içinde emekli olurdum. Bu durumla barışık olurdum.

Ama şimdi Lakers'ta olduğum için, şampiyonluğu kazanmadan huzura kavuşamam... Düşünce tarzınızı ve bakış açınızı değiştirmeniz gerek."

"YAŞLI DEĞİLİZ"


Bu yaz kadroya eklenen birçok veteran arasında yer alan Melo, toplamda yaşlarının ileride olması durumunun, kulübün lehine olacağından emin olduğunu belirtti:

"Ortaya ne koyduğumuzu biliyoruz ve bence daha bilge durumdayız. Yaşlı değiliz. Otuz yedi, otuz altı genç bir yaş. Yaşlılık sadece basketbol dünyasında oluyor. Yani LeBron'un ve diğer adamların dediği gibi, izleyin ve görün. Ve insanların bu gösteriden keyif alacağını düşünüyorum."

2020-21 sezonunda 13.4 sayı ortalaması tutturan 37 yaşındaki oyuncu, maç başına 4.7 üçlük denemesinde %40.9 isabet ile kariyer rekoruna ulaşmıştı.