Melih Mahmutoğlu: 'Kimse ne yaşadığımızı bilmiyor'

Melih Mahmutoğlu: "Kimse ne yaşadığımızı bilmiyor"

A Milli Basketbol Takımı'nın Yeni Zelanda maçı sonrası Melih Mahmutoğlu konuştu. İşte Melih Mahmutoğlu'nun açıklamaları...

A Milli Basketbol Takımı'nın Yeni Zelanda'ya yenilmesinra rağmen olimpiyat elemelerine katılma hakkı almasının ardından Melih Mahmutoğlu açıklamalarda bulundu.

Melih Mahumutoğlu yaptığı açıklamada "Bu tarz maçları oynamak zor oluyor. Son iki maça olimpiyat elemelerine hak kazanmak için çıktık. Kaybettik ama olimpiyat eleme hakkı elde ettik. Turnuvanın son günü ve eksiklerimiz vardı. Yorgunluk ve eksiklerle bu maçı oynamak kolay olmadı. Karşı takım da sürekli koşan ve alışık olmadığımız bir oyun oynadı. Ona rağmen iyi savaştık. Sonunda da istediğimiz avantajı yakaladık. Turnuva bitti, daha iyi yerde bitirmek istedik. Bunu yapabilirdik. ABD maçı her şeyin sonucu belirledi. Ufak tefek hatalar da buraya getirdi." dedi.

Eleştirilere yantı veren Melih Mahmutoğlu, "Bu takımda olanlar, İstanbul'da kalanlar herkes çok kaliteli, daha iyi yerlerde olacağız. Daha iyi yerlerde olacağız. Bunlar bize tecrübe oluyor. Eleştirmek kolay ama biraz da oyuncuların arkasında olalım. Uzun bir sezondan geliyoruz, dışardakilar bilmiyor, onlar sadece izliyor ama neler yaşadığımızı biz biliyoruz. Buraya geliyoruz, iki ay idman yapıyoruz, ailemizden, evimizdeni ülkemizden uzaktayız. Her şeye rağmen gururluyuz. üzgünüz de çünkü daha iyi yerlere gelebilirdik. Bu teknik ekiple, bu takımla, bu yönetimle çalıştığım için gurur duyuyorum. A Milli Kadın Voleybol Takımı'nı da tebrik ediyorum." diye konuştu.