Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

McCollum: "Havlunu doğru yere atmazsan, sana nasıl güvenebilirim?"

Damian Lillard ve CJ McCollum, Portland Trail Blazers'ın takım kültürünün yeni gelenler için önemini vurguladı.

Haber; Sporx.com
Damian Lillard ve CJ McCollum, Portland Trail Blazers'ın takım kültürünün yeni gelenler için önemini vurguladı.

Blazers yıldızları Lillard ve McCollum için, bir takımın kültürü her şey anlamına geliyor ve yeni gelen oyuncular için bunun önemini iletmelerini de ciddiye alıyorlar.

Lillard, bazı insanlara sağlıklı bir takım kültürünün ne kadar kritik olduğunu anlattıklarında, bunu önemsemediklerini biliyor. Ancak Dame, yeni gelenlerin, Blazers organizasyonu tarafından somutlaştırılan bu 'önce takım' tutumunu nasıl benimsediğini gözlemlediğini anlattı:

"İnsanlar bizim hep kültür hakkında konuştuğumuzu duyuyorlar ve sadece öylesine konuştuğumuzu düşünüyorlar. Ama gerçekten, kültürümüzde güç var. Şampiyonluğu kazanabildiğimizi hissetme sebebimin bir parçası bu. En iyi takımlardan bazılarıyla oynadıktan sonra buraya gelenleri görüyorsunuz ve 'Burası farklıymış' diyorlar. Bunda bir güç var. Size avantaj sağlıyor, diğer ekiplerin yapamayacağı bir şey yapma fırsatı veriyor."

"SANA O ZAMAN NASIL GÜVENEYİM.."


Bu kültür sadece forma ve spor ayakkabı bağışlamayı içermiyor. Oyuncuların arkasından temizlik yapan, Blazers tesisindeki çalışanları da içeriyor. McCollum, koç Terry Stotts'ın her zaman, sahalarda çalışanların kendileri için değil, onlarla çalıştığını hatırlattığını belirtmişti:

"Ekibimizin küçük işleri yapmasının önemli olduğunu düşünüyorum. Havlunuzu doğru torbaya atmakta size güvenemezsem, son çeyrekte yakın skorlu bir maçta size nasıl güvenebilirim? Bunlar küçük şeyler. Ama bunu unutuyorsanız, box out yapmayı da unutacak mısınız? Yanlışlıkla adamı aşağı çekebilir ve bize bir top kaybına sebep olabilirsiniz."

"Yani bizim için, kültürümüz işleri nasıl yaptığımızı söylemenin bir yoludur. Nasıl çalıştığımızı, birbirimize nasıl davrandığımızı, nasıl hazırladığımızı belirlememizdir ve bence onun bir parçası olduğunuzda, zevk alacağınız bir atmosfer olduğunu düşünüyorum."