Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Mayweather: "On Yılın Atleti benim, LeBron değil"

Ünlü boksör Floyd Mayweather, Los Angeles Lakers süperstarı LeBron James yerine kendisinin On Yılın Atleti ödülünü kazanmış olması gerektiğini iddia etti.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Ünlü boksör Floyd Mayweather, Los Angeles Lakers süperstarı LeBron James yerine kendisinin On Yılın Atleti ödülünü kazanmış olması gerektiğini iddia etti.

LeBron, Associated Press'in On Yılın Erkek Atleti seçilmişti. Mayweather'ın halen kendisinin esgeçilmesi durumunu aşamadığı görüldü.

James, bu onura New England Patriots quarterback'i Tom Brady, Jamaikalı koşucu Usain Bolt ve futbol süperstarı Lionel Messi üzerinden ulaşmıştı. Floyd Mayweather, bu ödül için göz ardı edildiğini söyledi:

"LeBron James'i çok seviyorum, ancak On Yılın Atleti hakkında konuştuğumuzda, o benim. Benim. Şüphesiz böyle. 1996'dan 2020'ye kadar diyorum ve hiç böyle bir ödül kazanmadım. Forbes listesinin tepesindeyim ve kendimin patronuyum."

"ARKAMDA MİLYAR DOLARLIK ŞİRKETLER YOK"


Mayweather, büyük isimli sponsorlarının eksikliğinin, amacına zarar vermiş olabileceğini de ekledi:

"Arkamda Gatorade yok, Sprite yok, Nike yok. Fark etmelisiniz ki, bunlar milyar dolarlık şirketler. Ve biz bunları 'yerleştirme' olarak adlandırmayı seviyoruz. Öyleyse, ödeme yapıyorlarsa, yeterince ödeme yaparsanız istediğinizi alırsınız. Ama dürüstçe gidersek, On Yılın Atleti benim. Aslında son yirmi yılın."

Mayweather'ın hayal kırıklığı sürpriz olarak görülmüyor. Keza benzer yaklaşımı, 50-0'lık derecesi ve farklı sıkletlerdeki rakiplerine karşı aldığı tarihi galibiyetlerde de görülüyor.