Masa tenisinde "yerli" dönemi

Türkiye Masa Tenisi Federasyonunun yeni başkanı Kerim Koç: "Yerli sporcuyla olimpiyatlarda yer almak istiyoruz. Bu bizim için önemli bir hedef" dedi.

Haber; AA
Abone Ol
Masa tenisinde 'yerli' dönemi
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
28 Kasım 2016 12:01
Türkiye Masa Tenisi Federasyonunun yeni başkanı Kerim Koç, yerli sporcularla olimpiyatlara katılmayı hedeflediklerini söyledi.

Ankara'da gerçekleşen genel kurulda başkanlığa seçilen Koç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Oktay Çimen'in 16 yıllık başkanlığının ardından masa tenisinde yeni bir dönemin başladığına dikkati çekti.

Seçim sürecinde 30 ilde 80 kulübü ziyaret ettiklerini anlatan Koç, "Kulüplerimiz yalnız bırakıldıklarını düşünüyor. Federasyonun yanlarında olduğunu onlara hissettirmeliyiz. Eksik kalan illerimizi de gezerek masa tenisinde gelişim hamlesini başlatacağız." ifadelerini kullandı.

"Yerli sporcuyla katılamadık"

Koç, Türkiye'nin masa tenisi haritasını hazırladıklarını dile getirerek, şöyle devam etti:

"Tarihimizde bugüne kadar yerli sporcuyla olimpiyatlara katılamadık. Yerli sporcuyla olimpiyatlarda yer almak istiyoruz. Bu bizim için önemli bir hedef. Hem komşu ülkeler, hem de bütçesi bizden çok daha düşük ülkeler yerli sporcuyla olimpiyatlara katılabiliyor. Biz neden katılmayalım. Masa tenisi gelişim hamlesiyle altyapı çalışmalarına önem vereceğiz. Devşirme sporculara karşı değiliz ama masa tenisine yararı olmuyorsa burada da bir set çekmesini bilmemiz lazım."

Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği

Masa tenisini tabana yaymak için çalışacaklarının altını çizen Koç, "Bunun için ilk iş olarak Milli Eğitim Bakanlığı ile protokol yapmak istiyoruz" dedi.

Koç, öğrencilerin kendileri için önemli olduğuna işaret ederek, "Başta öğrencilerimiz olmak üzere 1 milyon kişiyi masa tenisiyle tanıştırmak istiyoruz. Hobi bazında herkese ulaşmayı amaçlıyoruz. Okullarımıza malzeme desteği de vereceğiz. Ayrıca yetenekli öğrencilerimizi, performans sporcusu olmaları için destekleyeceğiz." diye konuştu.

 Tümü
TÜMÜ